Wiadomości z Chorzowa

Rower miejski w Chorzowie coraz bliżej

  • Dodano: 2018-04-27 08:15, aktualizacja: 2018-04-27 08:31

Ruszył przetarg na system rowerów miejskich w Chorzowie. Na złożenie oferty firmy mają czas do 1 czerwca.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i uda nam się uniknąć odwołań, to chorzowianie będą mogli wsiąść na rowery miejskie już w te wakacje – wyjaśnia Zastępca Prezydenta Miasta ds. Technicznych i Rozwoju, Marcin Michalik.

Do dyspozycji mieszkańców będą nie tylko klasyczne dwa kółka, ale również m.in. tandemy, rowerki dziecięce czy rowery cargo (do przewożenia większych przedmiotów).

W mieście pojawi się aż 46 stacji, a na każdej z nich stanie po 10 rowerów. Oznacza to, że będzie można z nich skorzystać w każdej dzielnicy – w tym również w Parku Śląskim, gdzie na aktywnych czekać będzie aż 70 rowerów.

Czerpiąc z doświadczeń innych miast, postanowiliśmy podejść do tematu kompleksowo. Okazuje się bowiem, że rower miejski sprawdza się tylko tam, gdzie korzystanie z niego jego jest wygodne i stanowi realną alternatywę dla samochodu – tłumaczy prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

Na system rowerów miejskich miasto pozyskało unijną dotację w wysokości prawie 1,5 mln zł. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na ponad 1,7 mln zł.

Parking Bike&Ride i nowe ścieżki rowerowe

To nie koniec inwestycji skierowanych do miłośników dwóch kółek. Pod estakadą powstanie parking Bike&Ride na prawie 100 rowerów, a w całym mieście przybędzie ponad 20 kilometrów dróg rowerowych.

Mamy nadzieję, że takie rozwiązania przekonają chorzowian do przesiadki z samochodu na rower – dodaje prezydent Kotala. Te inwestycje będą realizowane w latach 2018-2019. Ich koszt to ponad 5,5 mln zł (w tym unijne dofinansowanie: 4,7 mln zł).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również