Wiadomości z Chorzowa

Rowerowa Stolica Polski 2022. Które miejsce zajął Chorzów?

  • Dodano: 2022-07-13 07:00, aktualizacja: 2022-07-12 12:58

Miasto Chorzów po raz kolejny brało udział w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. W tym roku do walki o tytuł stanęło 56 miast. Które miejsce zajął Chorzów? Ile kilometrów wykręcili mieszkańcy? Sprawdźcie!

Rywalizacja zakończona

Chorzów aktywnie bierze udział w kolejnych edycjach rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Nie inaczej było w tym roku! W tegorocznej rywalizacji wzięło udział 56 miast. Jak spisał się Chorzów? W tym roku 105 mieszkańców biorących udział w zabawie wykręciło ponad 49 tysięcy kilometrów, co sprawiło, że miasto ostatecznie zajęło 36 miejsce. Najbardziej aktywny chorzowianin wykręcił 3 344,62 km, zaś chorzowianka – 1 676,33 km. 

Kto triumfuje?

Za nami 4. już edycja rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. W tym roku w zabawie wzięło udział 48013 rowerzystów, którzy średnio podczas jednego treningu pokonywali około 16 kilometrów. Tegorocznym zwycięzcą jest Biała Podlaska, do której puchar trafił po raz pierwszy. Na drugim miejscu uplasowały się Puławy, zaś na 3 – Gniezno. Miasto Bydgoszcz, organizator akcji zapowiedziało już, iż w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja tej wyjątkowej imprezy!

Komentarze (1)    dodaj »

  • ©Foto_Amator-City

    - Super. Piyknie! Z tego co Pamiętam, to Rok Temu było trochę gorzej [1 czy 2 Mjejsca: niżej]; czyli Gratulacje: Wszystkim, ktorzy wzieli udział w tym Roku. Jeśli będzie wieksza Promocja w Mieście, to w Przyszłym Roku: będzie lepiej. Czeka_My za Rok, do Pobrania "APP._Aktywne Miasta" i zapisywania/tworzenia Grup, do Rywalizacji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również