Wiadomości z Chorzowa

Ruch Chorzów ma nowego bramkarza!

  • Dodano: 2022-02-21 11:30

Kolejne wzmocnienie dla chorzowskiej drużyny! Do Ruchu Chorzów dołączył bramkarz Jakub Osobiński. Młodego piłkarza wypożyczono z Korony Kielce.

Nowy bramkarz na Cichej

Ostatnimi czasy obserwujemy spore migracje w Ruchu Chorzów. W drużynie pojawiło się kilka nowych twarzy – kolejną z nich jest 21-letni Jakub Osobiński, grający na pozycji bramkarza. „Osę” wypożyczono od czternastokrotnego Mistrza Polski, Korony Kielce. Osobiński będzie grał w Ruchu do końca sezonu.

– Do Ruchu przychodzę przede wszystkim po to, by rywalizować o miejsce w wyjściowym składzie i pomóc drużynie w osiągnięciu postawionego celu. Ruch kojarzył mi się do tej pory z kibicami. Zdarzało mi się oglądać kulisy meczów „Niebieskich”, chociażby z wyjazdów do Kalisza czy Lublina, i naprawdę robiło to ogromne wrażenie. Ruch to bardzo duży Klub z wielką historią i cieszę się, że będę mógł go reprezentować – mówi Jakub Osobiński.

Kilka słów o młodym piłkarzu

Jakub Osobiński urodził się 13 kwietnia 2000 roku w Skarżysko-Kamiennej. Swoje pierwsze kroki na boisku stawiał w drużynie Szydłowiance Szydłowiec – to właśnie tam rozpoczęła się jego miłość do tego sportu. Mając 13 lat rozpoczął szkolenie w Zniczu Pruszków, a już w 2017 został graczem Korony Kielce. Dotychczas dwukrotnie wystąpił w Ekstraklasie oraz czterokrotnie w rozgrywkach I ligi.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Sdadysdyg

    A ja bym chciał wiedzieć jaka jest szansa, że w przyszłym sezonie naklupiemy dwa razy ległej wszawie. W 1 lidze oczywiście.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również