Wiadomości z Chorzowa

Ruch Chorzów ma nowego napastnika. Piłkarza wypożyczono ze Ślęzy Wrocław

  • Dodano: 2022-01-12 17:00

Ruch Chorzów z nowym napastnikiem. Do drużyny „Niebieskich” trafił Piotr Stępień. 24-letniego snajpera wypożyczono ze Ślęzy Wrocław.

To najnowszy transfer po Remigiuszu Szywaczu, który przeszedł do Ruchu Chorzów z Korony Kielce. W szeregi „Niebieskich” wszedł nowy napastnik, Piotr Stępień, który od dwóch lat dzierży tytuł najlepszego strzelca III ligi. Snajper został wypożyczony ze Ślęzy Wrocław na okres roku z możliwością wykupu.

Bardzo się cieszę z tego transferu. Ruchu nikomu nie trzeba przedstawiać, to wielki klub, który z roku na rok się odbudowuje, pnie się do góry. Ja również chcę stawiać kolejne kroki w mojej karierze, dlatego uważam, że Ruch jest dla mnie świetnym miejscem do rozwoju. Czuć tutaj otoczkę zawodowstwa i profesjonalizmu. Chcę strzelać jak najwięcej bramek, co będzie dawało korzyści i mnie i przede wszystkim drużynie – przekonuje Piotr Stępień.

Ruch Chorzów ma nowego napastnika. To 24-letni Piotr Stępień

Piotr Stępień pochodzi z Opola, przyszedł na świat 19 lutego 1998 roku. Swoją karierę rozpoczął w opolskiej Odrze, a później trafił do Lecha Poznań. Później występował w Stali Brzeg i Małejpanwi Ozimek. Napastnik pokazał swoje niesamowite umiejętności w Ślęzie Wrocław, dotychczasowym rywalu „Niebieskich” w III lidze.

W poprzednim sezonie Stępień został królem strzelców ligi (25 goli), liderem klasyfikacji jest także po rundzie jesiennej trwających rozgrywek (12 goli). Łącznie w zespole Ślęzy rozegrał 50 spotkań i strzelił 37 bramek – przypomina Ruch Chorzów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również