Wiadomości z Chorzowa

Ruch Chorzów ze specjalną niespodzianką dla kibiców. Mecz z Chrobrym Głogów w sobotę

  • Dodano: 2023-02-09 12:30

Już w sobotę 11 lutego Ruch Chorzów zaprezentuje swoje umiejętności w starciu z Chrobrym Głogów na stadionie Piasta Gliwice. Kibice już szykują się na „szpil”. Klub przygotował dla nich coś specjalnego.

Najbliższa sobota to początek rundy wiosennej dla Ruchu Chorzów. Rywalem Niebieskich będzie czwarta drużyna Fortuna 1 Ligi. Mecz wzbudza wielkie zainteresowanie – medialny szum wzmaga bowiem miejsce rozgrywki, czyli stadion w Gliwicach, na którym chorzowianie zagrają wiele spotkań.

Powód zmiany lokalizacji jest oczywisty – demontaż wież oświetleniowych na Cichej 6 i niespełnianie przez obiekt wymagań stawianych przez pierwszą ligę. Zgodnie z zapowiedzią poczynioną na lutowej sesji Rady Miasta obiekt otrzyma nowe oświetlenie na miarę Ekstraklasy w najbliższych miesiącach.

Karnetowicze otrzymali miejsca „z góry”

Posiadacze aktywnych karnetów na mecze Ruchu w obecnym sezonie zyskali miejsca na stadionie w Gliwicach w pierwszej kolejności. Niezadowoleni z wyznaczonej „miejscówki” mogą ją zmienić, pamiętając, że w tym przypadku wymagana jest dopłata różnicy w cenie, gdyż bilet będzie droższy. Karnetowicze, którzy nie pojawią się na meczu mają możliwość przekazania biletu innej osobie lub zwolnienia miejsca innym. Każdą z tych czynności można wykonać na stronie bilety.ksruch.com.

Klub zdecydował się również udostępnić właścicielom karnetów zorganizowany dojazd na mecz. To łącznie 600 miejsc w 9 autokarach, które będą kursować w obie strony. Przejazd kosztuje symboliczną złotówkę, jednak się na niego zarejestrować TU. Wolne miejsca, których nie wykorzystają karnetowicze trafią do sprzedaży dla wszystkich.

Zbiórka na wyjazd autokarowy odbędzie się na stadionie przy Cichej w dniu meczu (sobota) o godz. 15.00. Wyjazd do Gliwic o godz. 15.30. Zbiórka na powrót do Chorzowa ok. 15 minut po zakończeniu spotkania. Aby zająć miejsce w autokarze należy okazać imienny bilet na przejazd, który w wersji elektronicznej otrzymacie przy zakupie. Bilet na przejazd można wydrukować lub okazać na urządzeniu mobilnym – informuje Ruch Chorzów.

Bilety w wolnej sprzedaży – warto się pospieszyć!

Bilety na mecz sprzedają się niczym świeże bułeczki. Do otwartej sprzedaży trafiły wejściówki na miejsca w sektorach C, D, O, P, R, S, T, U i w sektorze I. Wciąż można je nabyć online w e-sklepie Ruchu [LINK], w Strefie Kibiców na Cichej i e sklepie „eRka” na Jagiellońskiej 3. Oficjalnie uprawnionych w tej chwili do wejścia na mecz z Chrobrym jest już 7236 osób. Można więc liczyć na komplet widzów na gliwickim stadionie przy ul. Okrzei 20.

Ruch Chorzów udostępnił również mapę obiektu i rozkład parkingów. Kibicom udostępnione zostaną trzy parkingi – A, B i C. Wjazdy na każdy z nich znajdują się przy ul. Leśnej. Pojemność ogólnodostępnych parkingów B i C to łącznie ok. 300 miejsc. Na parking A będą mogły wjechać osoby posiadające karty parkingowe, które dotychczas obowiązywały na stadionie przy Cichej 6 w Chorzowie.

Pojawiła się również mapka z oznaczonymi dojściami i wejściami na wejściami na poszczególne sektory Stadionu Miejskiego w Gliwicach, gdzie w sobotę „Niebiescy” zmierzą się z Chrobrym Głogów.

Przy wejściu na obiekt należy odbijać swoje bilety na mobilnych czytnikach, którymi operować będą służby ochrony przy kołowrotach. Kibic, który posiada karnet lub ma nabity bilet na kartę kibica, odbija na czytniku swoją kartę/karnet. Kibic, który przy zakupie biletu, wybrał opcję „wydruk samodzielny” może odbić na czytniku wydrukowany bilet lub okazać wejściówkę na urządzeniu mobilnym. Kibic, który zakupił bilet stacjonarnie, odbija na czytniku wydruk termiczny, który otrzymał przy zakupie (nie dotyczy osób, które stacjonarnie kupiły bilet w opcji „na kartę kibica”). Z wszelkimi problemami dotyczącymi wejścia na obiekt prosimy zgłaszać się do punktów informacyjnych, które na stadionie w Gliwicach będą mieścić się w kasach nr 3 i 4 – informuje klub.

Ruch Chorzów przygotował niespodziankę dla kibiców

Fani Niebieskich, którzy wybiorą się na mecz z Chrobrym Głogów do Gliwic będą mogli liczyć na wyjątkowy bonus. Warto się skusić. Dlaczego?

Zaczynasz z nami rundę? My zapewnimy Ci obecność na jej zakończeniu! Jeśli masz bilet na mecz z Chrobrym, to my gwarantujemy Ci pierwszeństwo w zakupie wejściówki na ostatnie domowe spotkanie sezonu 2022/2023, bez względu na to, jaka będzie jego stawka! – zapowiada klub.

Dodatkowo, Adler – klubowa maskotka – wybrał się na stadion w Gliwicach, by pokazać, co czeka kibiców Niebieskich w sobotę i podrzucił garść ważnych informacji i wskazówek. Wystosował również specjalny apel. O co chodzi? Posłuchajcie!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również