Wiadomości z Chorzowa

Ruch tramwajów na ul. 3 Maja w Chorzowie zostanie wstrzymany

  • Dodano: 2020-01-21 09:00

Prace przy modernizacji ul. 3 Maja w Chorzowie rozpoczęły się blisko trzy miesiące temu, ale dopiero teraz dotkną one pasażerów komunikacji miejskiej. Od 25 stycznia wstrzymany zostanie ruch tramwajowej na tej jednej z głównych arterii naszego miasta.

"Jedenastka" zmieni trasę

W przyszłym tygodniu przebudowa chorzowskiej ulicy 3 Maja wejdzie w kolejny etap – rozpoczną się prace torowe. To oznacza, że wstrzymany zostanie ruch tramwajów, a linia nr 11 pojedzie inną trasą. Prace rozpoczną się od demontażu sieci trakcyjnej, a później wykonawca przystąpi do rozbiórki torowiska.

- Pierwotny plan zakładał rozpoczęcie prac od strony skrzyżowania z ul. Katowicką, jednak po dokładnej analizie podjęta została decyzja o wejściu na plac budowy od drugiej strony zakresu, tj. od granicy ze Świętochłowicami. Dzięki temu mogliśmy przez blisko trzy jesienno-zimowe miesiące utrzymać kursowanie tramwajów linii 11 na pełnej trasie – podkreśla Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Przez ul. 3 Maja kursować będą autobusy T-11

Tramwaje pojawią się ponownie na ul. 3 Maja dopiero w połowie 2021 roku. Do tego czasu „jedenastka” będzie kursowała w relacji: Katowice Plac Miarki – Chorzów Rynek – Łagiewniki Zajezdnia. Na nieczynnym odcinki zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza, która będzie kursowała trasą: Ruda Śląska Chebzie Dworzec PKP – Świętochłowice Piaśniki Skrzyżowanie – Chorzów Rynek. Linia oznaczona jako T-11 w dni robocze będzie jeździć co 15 minut, a co 30 minut w dni wolne.  

Zakończenie prac przy modernizacji ul. 3 Maja w Chorzowie planowane jest na wrzesień 2021 roku. Całość obejmie wymianę torowiska, nawierzchni jezdni i oświetlenia oraz budowę ścieżki rowerowej na odcinku ponad dwóch kilometrów. Łączny koszt remontu to 70 mln złotych.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • franek

    no ,fajnie poltora roku modernizacja ulicy , szyn ,chinczycy ,by to zrobili w pare miesiecy a tu ,na odcinku paru kilometrow ,prawie 2 lata ,to jakis zart ,ktos znow dostal w lape ,za 2 lata bedziemy frowac na lipiny hihihihi chebzie hihihihi pozdrawiam tych cwaniakow co wygrali przetarg ,z 70 milionow urosnie do 140 takie zycie hihihi

  • Mieszkaniec

    od miesiąca nic się nie dzieje... zupełnie nic

  • Hehe :)

    To chyba ślepy lub głuchy jesteś. Wyjdz z mieszkania.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.