Wiadomości z Chorzowa

Rusza cykl spacerów "Z kronik chorzowskiej tożsamości" z Muzeum Miejskim!

  • Dodano: 2020-10-06 11:00

Muzeum Miejskie zaprasza do udziału w pierwszym spacerze historycznym „Z kronik chorzowskiej tożsamości”, który odbędzie się w sobotę, 24 października. 

Opis wydarzenia

Chorzów to miasto o niezwykle bogatej przeszłości (a także teraźniejszości) muzycznej. Ulice, domy, kluby i sale koncertowe wypełniały (i wciąż wypełniają) najróżniejsze dźwięki z niemal całego świata. Występowali tu w niezliczonej liczbie amatorzy obok wielkich gwiazd estrady. W naszym sąsiedztwie kwitło życie kulturalne, które miało wpływ na kształtowanie się brzmienia Europy. Poprzez krótki spacer przewodnik chciałby pokazać Państwu cząstkę zaledwie bogactwa, jakim są tradycje muzyczne Chorzowa. Dzięki multimedialnym przystankom, takim jak Galeria Sztuki Muzycznej i Obrazu czy Gruba Bluesa nie tylko będzie można  usłyszeć wiadomości dotyczące życia i twórczości muzyków, ale uda się nam doświadczyć klimatu przeszłości.

W czasie spaceru będą mogli Państwo zapoznać się z tradycjami muzycznymi miasta oraz bogactwem biografii, muzycznych wydarzeń czy miejsc muzyką naznaczonych. W trzech przystankach multimedialnych zostaną zaprezentowane płyty, książki i wydawnictwa prasowe, które stanowią świadectwo żywotności kultury muzycznej Chorzowa. Spacer poprowadzi dr Jacek Kurek.

Udział w spacerze jest bezpłatny.

Zgłoszenia należy kierować na adres: muzeumzapisy@gmail.com

W razie pytań można również dzwonić (32 241 31 04 wew. 105) lub pisać na adres: p.zajac@muzeum.chorzow.pl

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.