Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Ruszają kolejne inwestycje z Budżetu Obywatelskiego Chorzowa

  • Dodano: 2019-09-10 13:15

Ruszają kolejne inwestycje wybrane w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowa – to budowa parkingu przy ulicy Beskidzkiej oraz drogi pomiędzy ulicami Gdańską i Główną. 

Przy ul. Beskidzkiej powstaną nowe miejsca parkingowe

Wzdłuż budynku przy ul. Beskidzkiej 15-19 powstaną nowe miejsca parkingowe, będzie tam także zainstalowane dodatkowe oświetlenie. 

- Stanowiska parkingowe "na jodełkę" zwiększą ilość miejsc parkingowych, zwiększą szerokość drogi dla samochodów dostawczych pawilonów handlowych, klientów poczty, biblioteki i fundacji "Skrzydełko". Montaż opraw oświetleniowych zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców, klientów poczty i dzieci pobliskiej szkoły podstawowej – argumentowali zgłaszający wniosek do Budżetu Obywatelskiego.

Nowa droga powstaje w Maciejkowicach 

W Maciejkowicach pomiędzy ulicami Gdańską i Główną, w śladzie starej drogi wewnętrznej, budowany jest nowy ciąg pieszo-jezdny wraz z oświetleniem.

- Droga o którą budowę wnioskuję, znajduje się w samym centrum Maciejkowic (tuż obok Szkoły Podstawowej nr 25) i pełni ważną rolę komunikacyjną osób poruszających się z ul. Głównej w kierunku ul. Gdańskiej, Społecznej oraz Kresowej. Stanowi ona również istotny pkt. dojścia do kontenerów na składowanie segregowanych odpadów komunalnych – pisał  wnioskodawca projektu.

Jak zapewnia Piotr Wojtala, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie, obie inwestycje powinny zostać zrealizowane do końca października. 

Komentarze (23)    dodaj komentarz »

  • marek

    Przecież obecnym właścicielom spółki Ruch Chorzów, w tym miastu, właśnie o to chodzi! Mamią ludzi tym, że niby stadion chcą budować, a chodzi o to, żeby przejąć ten teren. To genialna lokalizacja dla deweloperów!

  • Joo

    Genialna lokalizacja w larmie ze średnicówki haha

  • Robertt

    W ramach tego budżetu powstanie nowy stadion Ruchu dla kiboli....

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.