Wiadomości z Chorzowa

Rzecz o Wilimowskim, czyli trzecia część „Historii Ruchu” wkrótce w sprzedaży

  • Dodano: 2022-04-05 17:45

Wierni kibice Ruchu Chorzów już wkrótce będą mogli cieszyć się najnowszą odsłoną historycznej opowieści o Niebieskich. Na dniach do sprzedaży wchodzi trzecia część pierwszego tomu „Historii Ruchu”. O czym traktuje?

Trzecia część I tomu „Historii Ruchu” dotyczy dwóch bardzo wyjątkowych lat w dziejach klubu - roku 1934 i 1935. Odmiennie od poprzednich dwóch książek trzecia część opowiada o losach konkretnego zawodnika. Autor Damian Sifczyk skupił się na postaci Ernesta Wilimowskiego i początkach jego gry w Ruchu.

Słowo się rzekło. W ręce czytelników zostaje oddana trzecia część I tomu Historii Ruchu, opisująca dwa niezwykłe lata w dziejach klubu, okraszona pięknymi fotografiami, rycinami i dokumentami, których w książce znajduje się ponad 300. Cześć trzecia opowiada o początkach gry w Ruchu Ernesta Wilimowskiego, bez wątpienia jednego z najlepszych piłkarzy w historii polskiego futbolu – pisze na temat książki wydawca.

Trzecia część „Historii Ruchu” wkrótce w sprzedaży

Historia Ernesta Wilimowskiego jest wyjątkowa - zaledwie siedemnastoletni piłkarz niemal przebojem wdarł się do pierwszego składu mistrzowskiej drużyny oraz reprezentacji. Był również jej najmłodszym debiutantem! „Ezi” szybko zapracował sobie na status gwiazdy, o czym świadczy potężne zainteresowanie mediów jego osobą.

W treści książki możemy znaleźć liczne wcześniej niepublikowane wypowiedzi piłkarza. Przedstawiona historia obala wiele mitów, które narosły wokół jego osoby.

Ruch Chorzów wyszedł do kibiców z wyjątkową ofertą – w tej chwili książkę można nabyć w atrakcyjnym preorderze z kubkiem i autografem autora. Sprzedaż książki w takim zestawie potrwa do 14 kwietnia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.