Wiadomości z Chorzowa

Rzecz o Wilimowskim, czyli trzecia część „Historii Ruchu” wkrótce w sprzedaży

  • Dodano: 2022-04-05 17:45

Wierni kibice Ruchu Chorzów już wkrótce będą mogli cieszyć się najnowszą odsłoną historycznej opowieści o Niebieskich. Na dniach do sprzedaży wchodzi trzecia część pierwszego tomu „Historii Ruchu”. O czym traktuje?

Trzecia część I tomu „Historii Ruchu” dotyczy dwóch bardzo wyjątkowych lat w dziejach klubu - roku 1934 i 1935. Odmiennie od poprzednich dwóch książek trzecia część opowiada o losach konkretnego zawodnika. Autor Damian Sifczyk skupił się na postaci Ernesta Wilimowskiego i początkach jego gry w Ruchu.

Słowo się rzekło. W ręce czytelników zostaje oddana trzecia część I tomu Historii Ruchu, opisująca dwa niezwykłe lata w dziejach klubu, okraszona pięknymi fotografiami, rycinami i dokumentami, których w książce znajduje się ponad 300. Cześć trzecia opowiada o początkach gry w Ruchu Ernesta Wilimowskiego, bez wątpienia jednego z najlepszych piłkarzy w historii polskiego futbolu – pisze na temat książki wydawca.

Trzecia część „Historii Ruchu” wkrótce w sprzedaży

Historia Ernesta Wilimowskiego jest wyjątkowa - zaledwie siedemnastoletni piłkarz niemal przebojem wdarł się do pierwszego składu mistrzowskiej drużyny oraz reprezentacji. Był również jej najmłodszym debiutantem! „Ezi” szybko zapracował sobie na status gwiazdy, o czym świadczy potężne zainteresowanie mediów jego osobą.

W treści książki możemy znaleźć liczne wcześniej niepublikowane wypowiedzi piłkarza. Przedstawiona historia obala wiele mitów, które narosły wokół jego osoby.

Ruch Chorzów wyszedł do kibiców z wyjątkową ofertą – w tej chwili książkę można nabyć w atrakcyjnym preorderze z kubkiem i autografem autora. Sprzedaż książki w takim zestawie potrwa do 14 kwietnia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również