Wiadomości z Chorzowa

Sezon na palmy na Rynku zakończony. Muszą przezimować w ciepłym miejscu

  • Dodano: 2021-10-14 21:15, aktualizacja: 2021-10-26 22:41

Hilda, Truda i Bercik kończą tegoroczne „urzędowania” na chorzowskim Rynku. To już ostatnie godziny, aby się z nimi pożegnać. W piątek, 15 października, palmy zmienią lokalizację.

Palmy wrócą wiosną 2022 roku

Palmy pojawiają się na chorzowskim Rynku wiosną, a zwykle znikają w połowie października. Dla Hildy, Trudy i Bercika polska zima mogłaby być zabójcza. Z tego też powodu egzotyczne rośliny zimują w ciepłym miejscu. Pierwszą zimę 2019/2020 spędziły w katowickiej Galerii Libero. Z kolei w ubiegłym roku w specjalnych samochodach zostały przewiezione do hali należącej do Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Gałeczki. Tam doglądali je przedstawiciele firmy "Zakład Zieleni" w Chorzowie.

Palmy ponownie pojawią się w Chorzowie wiosną 2022 roku. Przypomnijmy, że egzotyczne rośliny zostały ustawione na płycie Rynku w Chorzowie w czerwcu 2019 roku. Dwie z nich przyjechały z Palmiarni Miejskiej w Gliwicach, z kolei jedna z Łodzi. Ich imiona wyłoniono w drodze konkursu, który zorganizował chorzowski magistrat.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również