Wiadomości z Chorzowa

Sezon na palmy na Rynku zakończony. Muszą przezimować w ciepłym miejscu

  • Dodano: 2021-10-14 21:15, aktualizacja: 2021-10-20 13:33

Hilda, Truda i Bercik kończą tegoroczne „urzędowania” na chorzowskim Rynku. To już ostatnie godziny, aby się z nimi pożegnać. W piątek, 15 października, palmy zmienią lokalizację.

Palmy wrócą wiosną 2022 roku

Palmy pojawiają się na chorzowskim Rynku wiosną, a zwykle znikają w połowie października. Dla Hildy, Trudy i Bercika polska zima mogłaby być zabójcza. Z tego też powodu egzotyczne rośliny zimują w ciepłym miejscu. Pierwszą zimę 2019/2020 spędziły w katowickiej Galerii Libero. Z kolei w ubiegłym roku w specjalnych samochodach zostały przewiezione do hali należącej do Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Gałeczki. Tam doglądali je przedstawiciele firmy "Zakład Zieleni" w Chorzowie.

Palmy ponownie pojawią się w Chorzowie wiosną 2022 roku. Przypomnijmy, że egzotyczne rośliny zostały ustawione na płycie Rynku w Chorzowie w czerwcu 2019 roku. Dwie z nich przyjechały z Palmiarni Miejskiej w Gliwicach, z kolei jedna z Łodzi. Ich imiona wyłoniono w drodze konkursu, który zorganizował chorzowski magistrat.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.