Wiadomości z Chorzowa

Remonty dwóch ulic w Chorzowie Batorym ruszają we wtorek. Utrudnienia dla kierowców

  • Dodano: 2021-10-14 20:00

Już we wtorek mieszkańców Chorzowa Batorego czeka początek robót na ulicach Farnej i Granicznej. MZUiM informuje o remontach nawierzchni i związanych z nimi utrudnieniach dla kierowców.

Już w najbliższy wtorek, 19 października o godzinie 11.00 rozpoczną się remonty nawierzchni jezdni dwóch ulic – Graniczna i Farna.

W przypadku Granicznej robotami objęty zostanie odcinek położony między skrzyżowaniem z ulicą Bukową (w Świętochłowicach) i rejonem budynku nr 17 przy ul. Kochłowickiej.

Przez usunięcie starej nawierzchni i ułożenie nowej zakres robót powoduje, że będą one prowadzone połowicznie – w pierwszym etapie roboty zostaną wykonywane na połowie jezdni położonej od strony Świętochłowic, w drugim od strony budynków przy ul. Granicznej.

Co to oznacza dla kierowców? Spore zmiany w organizacji ruchu:

  • w ciągu ulicy Granicznej – na odcinku między skrzyżowaniem z ul. Bukową i rejonem budynku nr 17 przy ul. Kochłowickiej będzie wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruch pojazdów w kierunku ul. Kochłowickiej,
  • w ciągu ulicy Granicznej na remontowanym odcinku ulicy będzie obowiązywać zakaz zatrzymywania się pojazdów (dotyczy także przyległych do jezdni ciągów postojowych).

MZUiM wyznaczy specjalne objazdy:

  • ze skrzyżowania ulic Kochłowickiej, Kaliny i 16 Lipca w kierunku posesji przy ul. Granicznej 66-110 ulicami Kaliny i Graniczną,
  • ze skrzyżowania ulic Kochłowickiej i Gagarina w kierunku posesji przy ul. Granicznej 66-110 ulicami Gagarina i Graniczną.

Kiedy planowane jest zakończenie robót? Nie będą one uciążliwe zbyt długo – roboty mają się zakończyć w ostatnich dniach października.

Remonty Granicznej i Farnej ruszają już we wtorek

W przypadku ulicy Farnej robotami będzie objęty odcinek między skrzyżowaniem z ulicą Karpacką i rejonem posesji nr 13 przy ul. Odrowążów. Na wspomnianej ulicy będzie mieć miejsce rozbiórka starej nawierzchni, konstrukcji jezdni i budowa nowej konstrukcji jezdni wraz z ułożeniem nawierzchni, przez co zostanie ona wyłączona z ruchu pojazdów.

Na czas robót będzie obowiązywać inna organizacja ruchu:

  • w ciągu ulicy Farnej na remontowanym odcinku ulicy wprowadzony zostanie zakaz ruchu pojazdów (za wyjątkiem pojazdów budowy) – podobnie w ciągu ulicy Odrowążów przed skrzyżowaniem z ul. Farną
  • na remontowanym odcinku ulicy będzie obowiązywać zakaz zatrzymywania się pojazdów (również na wyznaczonych ciągach postojowych).

Kierowcy będą poruszać się objazdami:

  • ze skrzyżowania ulic Farnej i Hutniczej w kierunku skrzyżowania ulic Farnej i Karpackiej ulicami: Hutniczą, 16 Lipca, Karpacką,
  • ze skrzyżowania ulic Farnej i Karpackiej w kierunku ulicy Batorego ulicami Karpacką, Wrocławską oraz ulicami Karpacką i Łukasińskiego.

Podczas robót linie autobusowe nr 165, 632 i 974 będą jeździć na zmodyfikowanych trasach. Zmiany zostały wprowadzone na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego. Roboty potrwają do końca listopada.

Google NewsSubskrybuj mojChorzow.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również