Wiadomości z Chorzowa

Remonty dwóch ulic w Chorzowie Batorym ruszają we wtorek. Utrudnienia dla kierowców

  • Dodano: 2021-10-14 20:00

Już we wtorek mieszkańców Chorzowa Batorego czeka początek robót na ulicach Farnej i Granicznej. MZUiM informuje o remontach nawierzchni i związanych z nimi utrudnieniach dla kierowców.

Już w najbliższy wtorek, 19 października o godzinie 11.00 rozpoczną się remonty nawierzchni jezdni dwóch ulic – Graniczna i Farna.

W przypadku Granicznej robotami objęty zostanie odcinek położony między skrzyżowaniem z ulicą Bukową (w Świętochłowicach) i rejonem budynku nr 17 przy ul. Kochłowickiej.

Przez usunięcie starej nawierzchni i ułożenie nowej zakres robót powoduje, że będą one prowadzone połowicznie – w pierwszym etapie roboty zostaną wykonywane na połowie jezdni położonej od strony Świętochłowic, w drugim od strony budynków przy ul. Granicznej.

Co to oznacza dla kierowców? Spore zmiany w organizacji ruchu:

  • w ciągu ulicy Granicznej – na odcinku między skrzyżowaniem z ul. Bukową i rejonem budynku nr 17 przy ul. Kochłowickiej będzie wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruch pojazdów w kierunku ul. Kochłowickiej,
  • w ciągu ulicy Granicznej na remontowanym odcinku ulicy będzie obowiązywać zakaz zatrzymywania się pojazdów (dotyczy także przyległych do jezdni ciągów postojowych).

MZUiM wyznaczy specjalne objazdy:

  • ze skrzyżowania ulic Kochłowickiej, Kaliny i 16 Lipca w kierunku posesji przy ul. Granicznej 66-110 ulicami Kaliny i Graniczną,
  • ze skrzyżowania ulic Kochłowickiej i Gagarina w kierunku posesji przy ul. Granicznej 66-110 ulicami Gagarina i Graniczną.

Kiedy planowane jest zakończenie robót? Nie będą one uciążliwe zbyt długo – roboty mają się zakończyć w ostatnich dniach października.

Remonty Granicznej i Farnej ruszają już we wtorek

W przypadku ulicy Farnej robotami będzie objęty odcinek między skrzyżowaniem z ulicą Karpacką i rejonem posesji nr 13 przy ul. Odrowążów. Na wspomnianej ulicy będzie mieć miejsce rozbiórka starej nawierzchni, konstrukcji jezdni i budowa nowej konstrukcji jezdni wraz z ułożeniem nawierzchni, przez co zostanie ona wyłączona z ruchu pojazdów.

Na czas robót będzie obowiązywać inna organizacja ruchu:

  • w ciągu ulicy Farnej na remontowanym odcinku ulicy wprowadzony zostanie zakaz ruchu pojazdów (za wyjątkiem pojazdów budowy) – podobnie w ciągu ulicy Odrowążów przed skrzyżowaniem z ul. Farną
  • na remontowanym odcinku ulicy będzie obowiązywać zakaz zatrzymywania się pojazdów (również na wyznaczonych ciągach postojowych).

Kierowcy będą poruszać się objazdami:

  • ze skrzyżowania ulic Farnej i Hutniczej w kierunku skrzyżowania ulic Farnej i Karpackiej ulicami: Hutniczą, 16 Lipca, Karpacką,
  • ze skrzyżowania ulic Farnej i Karpackiej w kierunku ulicy Batorego ulicami Karpacką, Wrocławską oraz ulicami Karpacką i Łukasińskiego.

Podczas robót linie autobusowe nr 165, 632 i 974 będą jeździć na zmodyfikowanych trasach. Zmiany zostały wprowadzone na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego. Roboty potrwają do końca listopada.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.