Wiadomości z Chorzowa

Sezon zimowy już za chwilę. W Chorzowie pojawi się plenerowe lodowisko

  • Dodano: 2022-11-18 11:15, aktualizacja: 2022-12-01 19:38

Zima zbliża się wielkimi krokami, a od wielu lat hitem są ślizgawki na otwartej przestrzeni. W tym sezonie w Chorzowie pojawi się tylko jedno plenerowe lodowisko.

Jedno lodowisko zamiast trzech (jak w ubiegłym roku). Chorzowski MORIS zdecydował się na oszczędności ze względu na znacząco mniejsze wpływy do budżetu miasta, inflację i potężne koszty energii. W zeszłym sezonie mogliśmy cieszyć się trzema ślizgawkami na terenie Chorzowa - w Parku Śląskim (tuż przy Stadionie Śląskim), na chorzowskim rynku i w Chorzowie Batorym przy Kompleksie Sportowym „Hajduki”. Z tych trzech lokalizacji w tym roku zostanie tylko jedna – ostatnia z wymienionych. Park Śląski potwierdził oficjalnie, że nie planuje stworzenia plenerowej ślizgawki.

W Chorzowie tylko jedno lodowisko plenerowe. Miasto zmuszone do oszczędności

Budowa ślizgawki przy ul. Granicznej została rozpoczęta! Tym razem lodowisko stanie na terenie mniejszego boiska osiedlowego. Aby zabezpieczyć jego nawierzchnię, pod lodowiskiem układamy warstwę styropianu. Dalsze kroki to rozłożenie systemu mrożącego, postawienie band i ogrodzenie terenu. A co dalej? Dalej to już tylko pozostaje ostrzyć łyżwy i dobrze się bawić! – przekonują pracownicy MORiS Chorzów.

Po zabezpieczeniu tartanowej powierzchni boiska pod lodowiskiem warstwą styropianu zostanie rozłożony system mrożący lodową powierzchnię lodowiska. W dalszej kolejności będą stawiane bandy i ogrodzenie terenu. Na miejscu są już dwa kontenery, które będą pełnić rolę kasy i zaplecza dla pracowników lodowiska. Mrożenie tafli lodu potrwa co najmniej tydzień.

Zgodnie z planem lodowisko w Chorzowie Batorym ma zostać oficjalnie otwarte 1 grudnia. Wiemy już, że 6 grudnia w godzinach popołudniowych odbędzie się impreza mikołajkowa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również