Wiadomości z Chorzowa

Składowisko na ul. Bożogrobców przeszkadza mieszkańcom. Radna interweniuje

  • Dodano: 2023-02-20 09:30

Składowisko przedmiotów na ulicy Bożogrobców w Chorzowie doprowadza mieszkańców okolicy do pasji. Sytuacja wymknęła się spod kontroli. O interwencję w tej sprawie zaapelowała radna Agnieszka Stępień.

Problem w Chorzowie Starym trwa od dwóch lat – mieszkańcy i piesi, którzy poruszają się w okolicy posesji i chodnika przy ul. Bożogrobców 14 napotykają na składowisko przedmiotów bliżej nieokreślonego pochodzenia i przeznaczenia. Nie da się ukryć, że zalegająca góra obiektów znacząco utrudnia korzystanie z publicznego terenu.

Warto dodać, że składowisko usytuowane jest w centralnym miejscu głównej ulicy Chorzowa Starego i bardzo negatywnie wpływa na estetykę sąsiadującego otoczenie i wizerunek dzielnicy. Dodatkowo, składowisko sukcesywnie się rozrasta, a zalegające na nim przedmioty często utrudniają mieszkańcom przemieszczanie się po chodniku.

Wnoszę o wszczęcie z urzędu postępowania wyjaśniającego w sprawie legalności składowania przedmiotów, które od co najmniej dwóch lat gromadzone są na posesji oraz częściowo na chodniku pod adresem ul. Bożogrobców 14 – z interpelacją w tej sprawie wyszła do władz Chorzowa radna Agnieszka Stępień.

Składowisko na Bożogrobców przeszkadza mieszkańcom. Co na to władze Chorzowa?

Zobowiązano funkcjonariuszy straży miejskiej do kontroli przedmiotowego terenu. W jej wyniku strażnicy ustalili, że na prywatnej działce składowane są w większości materiały budowlane. Jednocześnie nie potwierdzili, że przedmioty te są umieszczane na chodniku. Z właścicielem terenu została przeprowadzona rozmowa telefoniczna, w trakcie której został poinformowany o zgłoszeniu problemu i zobowiązany do usytuowania posiadanych przedmiotów w sposób nie wpływający na estetykę otoczenia i wizerunek dzielnicy – informuje Marcin Michalik, zastępca prezydenta miasta.

Radna Agnieszka Stępień zaapelowała o skontrolowanie posesji również przez pracowników Wydziału Usług Komunalnych i Ekologii – pod kątem składowania substancji chemicznie zagrażających środowisku oraz w kwestii wywiązywania się właściciela/przedsiębiorcy z obowiązku deklarowania rodzaju odpadów wytwarzanych na posesji, wypełniania obowiązku segregowania śmieci i posiadania na ten cel wymaganych pojemników.

Proszę by pracownicy urzędu wykonali dokumentację fotograficzną celem przedłożenia prezydentowi miasta do wglądu. W razie zaś ujawnienia ewentualnych nieprawidłowości, zobowiązali właściciela do uprzątnięcia posesji – wyjaśnia radna w kolejnej interpelacji.

Przeszkadza Wam składowisko na ul. Bożogrobców?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również