Wiadomości z Chorzowa

Ślubowanie nowych policjantów w chorzowskiej komendzie

  • Dodano: 2021-05-14 06:30, aktualizacja: 2021-05-14 06:37

W sali sztandarowej Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa, uroczystość miała skromniejszy charakter. Nowi policjanci niebawem rozpoczną szkolenie podstawowe, a następnie zasilą szeregi chorzowskiego garnizonu.

Ślubowanie to bardzo ważny moment w życiu każdego policjanta. Wypowiedziane po raz pierwszy słowa roty wyznaczają drogę każdemu, kto zdecyduje się włożyć policyjny mundur.

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej".

Ślubowanie od nowych policjantów przyjął Komendant Miejski Policji w Chorzowie mł. insp. dr Grzegorz Matuszek, gratulując nowym policjantom wyboru drogi życiowej i wstąpienia w szeregi policyjnej formacji. Podkreślił, że zobowiązali się oni strzec bezpieczeństwa i służyć obywatelom, a codzienną służbę powinni pełnić godnie i traktować ją z najwyższą powagą. Szef chorzowskiego garnizonu życzył nowym policjantom powodzenia w realizacji wyznaczonych zadań, satysfakcji z wymagającej i często trudnej profesji, sukcesów w służbie oraz aby zawsze wracali z niej bezpiecznie do swoich domów.

Nowo przyjętym kolegom życzymy sukcesów i wytrwałości!

Osoby zainteresowane wstąpieniem do służby zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej śląskiej policji i zapoznania się z warunkami rekrutacji.

Informacje dotyczące rekrutacji do Policji

Google NewsSubskrybuj mojChorzow.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również