Wiadomości z Chorzowa

SP 39 w ogólnopolskim projekcie "Być jak Ignacy - Nauka to przyszłość"

  • Dodano: 2020-11-25 10:45

Szkoła Podstawowa 39 z Chorzowa bierze udział w ogólnopolskim projekcie "Być jak Ignacy - Nauka to przyszłość".

Projekt realizowany jest przez Fundację PGNiG SA im. Ignacego Łukasiewicza i jest to już jego piąta edycja. Celem projektu jest popularyzowanie wiedzy naukowo-technicznej między innymi z ekologii, transportu, programowania wśród Uczniów, ale również lokalnej społeczności. Projekt kierowany jest do szkół podstawowych w formie konkursu, w ramach którego uczniowie wykonują zadania na zajęciach dodatkowych. Uczniowie SP 39 im. Józefa Lompy w Chorzowie realizują projekt w ramach Koła Hodowlanego. 

Cały projekt składa się z czterech etapów: w pierwszym etapie zadanie polega na wykonaniu urządzenia zasilanego energią odnawialną. Uczniowie SP 39 przygotowali niewielką prądnicę, wytwarzającą energię pozwalającą na świecenie diody. W ramach projektu Uczniowie poszerzają swoją wiedzę rozwiązując zadania podane na stronie "Być jak Ignacy”. Uczniowie stworzyli również gazetkę na temat energii odnawialnej.

SP 39 w ogólnopolskim projekcie "Być jak Ignacy - Nauka to przyszłość"

Komentarze (1)    dodaj »

  • kajus44

    Bardzo dobrze, że uczą dzieci wytwarzać energię elektryczną, na cwajce połowa nie płaci za prąd to im się przyda. Daję okejkę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również