Wiadomości z Chorzowa

Spędź ferie w chorzowskim ZOO!

  • Dodano: 2022-02-07 07:45, aktualizacja: 2022-02-07 08:03

Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe dla województwa śląskiego. Z tej okazji Śląski Ogród Zoologiczny przygotował dla dzieci coś specjalnego – detektywistyczne zwiedzanie ZOO z przewodnikiem! Na czym będzie polegała zabawa?

Wciel się w detektywa!

Z okazji rozpoczynających się ferii zimowych, Śląski Ogród Zoologiczny zaprasza dzieci i młodzież (z klas 1-8) do udziału w detektywistycznej zabawie terenowej. Uczestnicy wcielą się w detektywów i zbierając przeróżne wskazówki, pomogą przewodnikowi rozwiązać tajemniczą zagadkę zniknięcia na terenie ogrodu. W trakcie 90-minutowego spaceru dzieci dowiedzą się wszystkiego na temat zwierząt przebywających w ZOO – oczywiście wiedza zostanie przekazana w przystępnej dla nich formie, utrzymanej w konwencji gry detektywistycznej. Każdy z uczestników otrzyma „zapiski śledczego” z zestawem wskazówek oraz łamigłówek do rozwiązania.

Jak wziąć udział w zabawie?

Zajęcia będą odbywały się w chorzowskim ZOO przez całe ferie (14-27 lutego) w godzinach od 9:30 do 14:00. Grupy detektywów mogą liczyć maksymalnie 20 osób (grupa zaczyna się od 10 osób). Każde zajęcia będą rozpoczynały się przy głównej bramie ZOO. Na koszt wzięcia udziału w zabawie składa się cena biletu wstępu do ZOO (ulgowego - 5 zł lub normalnego - 15 zł) oraz usługi przewodnika (5 zł/osoba). Dzieci mogą uczestniczyć w zwiedzaniu tylko w obecności opiekuna. Małych detektywów prosi się o zabranie ze sobą ołówka oraz długopisu!

Zajęcia organizowane są zarówno dla grup zorganizowanych jak i osób indywidualnych.

  • Spacery dla osób indywidualnych: 16 i 23 lutego w dwóch turach: 10:00 i 12:30. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.

ZAPISZ SIĘ

  • Spacery dla grup zorganizowanych: od 14 do 25 lutego (z wyłączeniem śród). Liczba miejsc ograniczona. Jeżeli grupa będzie liczyła więcej niż 20 osób, zostanie podzielona na dwie mniejsze.

ZAPISZ GRUPĘ

Zarówno w przypadku zajęć indywidualnych jak i grupowych, zgłoszenia należy dokonać co najmniej 2 dni przed planowaną wizytą! 

Więcej informacji na temat wydarzenia można uzyskać pod numerem 784 992 380 oraz na stronie internetowej ZOO.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również