Wiadomości z Chorzowa

Stabilne finanse miasta - rating na poziomie "BB+"

  • Dodano: 2017-06-08 09:00, aktualizacja: 2017-06-08 12:18

„Płynność miasta jest dobra i oczekujemy, że taka pozostanie” - czytamy w najnowszym raporcie Fitcha.

Eksperci jednej z najważniejszych agencji ratingowych na świecie ponownie wysoko ocenili finanse Chorzowa. Fitch Ratings potwierdził międzynarodowe długoterminowe ratingi miasta na poziomie "BB+" oraz długoterminowy rating krajowy na poziomie "A-".

Pozytywna opinia agencji to sygnał dla banków, że jesteśmy podmiotem o stabilnej sytuacji finansowej. Dzięki temu jesteśmy w stanie wynegocjować korzystne oprocentowanie kredytów, co z kolei przekłada się na wzrost inwestycji w mieście – wyjaśnia Skarbnik Chorzowa, Małgorzata Kern. - W Chorzowie trzymamy w ryzach wydatki bieżące i to sprawia, że jesteśmy wiarygodnym partnerem dla dużych banków – dodaje Skarbnik. 

Fitch Ratings: "W naszych prognozach zakładamy, że w latach 2017-2020 Miasto będzie utrzymywać marżę operacyjną w wysokości około 6%. Oznacza to nadwyżkę operacyjną w wysokości 35 mln zł średnio rocznie. Naszym zdaniem nadwyżka operacyjna na tym poziomie będzie rezultatem stałej kontroli wydatków bieżących, tak by utrzymać ich wzrost poniżej tempa wzrostu dochodów operacyjnych."

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.