Wiadomości z Chorzowa

Stadion Śląski gotowy na mecz Polska-Ukraina

  • Dodano: 2020-02-24 06:00, aktualizacja: 2020-02-23 18:26

Już we wtorek, 25 lutego, rusza sprzedaż biletów na mecz Polska-Ukraina na Stadionie Śląskim. Towarzyskie spotkanie odbędzie się 31 marca, a w Kotle Czarownic przygotowania idą pełną parą. 

Zbigniew Boniek: Mam duży sentyment do Śląskiego

Mecz z Ukrainą na Stadionie Śląskim to jedno z czterech spotkań towarzyskich polskiej reprezentacji przed Euro 2020. Pozostałe odbędą się we Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu. Biało-czerwoni do Kotła Czarownic wrócą prawdopodobnie jesienią. 

- Jeszcze niedawno Stadion Śląski był remontowany. Powiedziałem wtedy, że gdy tylko prace zostaną zakończone, rozważymy powrót reprezentacji w to ważne dla polskiej piłki nożnej miejsce. Kilka spotkań od tego momentu już zostało rozegranych. Czeka nas kolejne – mecz z Ukrainą pod koniec marca. Jesienią planowane są spotkania w Lidze Narodów. Czy także na Śląskim? Nie jest to wykluczone, a wręcz bardzo prawdopodobne. Mam duży sentyment do Śląskiego. Duża kultura, estetyka i zawsze fantastyczna atmosfera to atuty Kotła Czarownic - podkreślił w Chorzowie Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Najważniejszy jest stan murawy na Stadionie Śląskim

Wcześniej jednak chorzowska arena musi być gotowa na spotkanie reprezentacji z naszym wschodnim sąsiadem. Przed meczem Polska-Ukraina najważniejszy jest stan murawy – podkreślają na Stadionie Śląskim. Od niej zależy poziom widowiska, jak i bezpieczeństwo zawodników. 

- Nawierzchnia stadionu jest podgrzewana, o każdej porze roku prezentuje się znakomicie. Zresztą, gdy tylko zaczęła się wegetacja, włączyliśmy ogrzewanie. Rozpoczęliśmy też dosiew trawy. Pod kątem organizacyjnym, kolejnym ważnym punktem będzie transport kibiców na stadion. Nad tym w tej chwili pracujemy -  zapewniał Jan Widera, prezes spółki Stadion Śląski.

Sprzedaż biletów na mecz Polska-Ukraina ruszy już we wtorek, 25 lutego. Będzie je można kupić jedynie w internecie, za pośrednictwem portalu bilety.laczynaspilka.pl. Koszt biletu to od 70 do 120 złotych. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.