Wiadomości z Chorzowa

Stadion Śląski nie będzie gospodarzem lekkoatletycznych Mistrzostw Europy 2024

  • Dodano: 2020-11-18 10:15

Stadion Śląski nie będzie gospodarzem lekkoatletycznych Mistrzostw Europy 2024. Kontrkandydatem oferty Katowice-Silesia był Rzym, który decyzją Rady European Athletics zorganizuje to wydarzenie.

10 listopada odbyła się finałowa prezentacja kandydatów ubiegających się o organizację lekkoatletycznych Mistrzostw Europy 2024. Konkurentem projektu Katowice-Silesia 2024 był Rzym. Jak podkreślili przedstawiciele European Athletics obie kandydatury były na bardzo wysokim poziomie. Władze federacji zdecydowały jednak, że gospodarzem wydarzenia będzie stolica Włoch.

– Myślę, że możemy być dumni z tego, iż Stadion Śląski znalazł się w ścisłej czołówce obiektów pretendujących do organizacji tak prestiżowego wydarzenia. Dołożyliśmy wszelkich starań, by jak najlepiej zaprezentować naszą kandydaturę. Doszliśmy do finału, co pokazuje, że jesteśmy liczącym się w Europie i na świecie partnerem do organizacji międzynarodowych imprez – mówi Jan Widera, Prezes Stadionu Śląskiego. - Przed nami równie ważne zawody wysokiej rangi. Jesteśmy gospodarzem przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Sztafetach. To ogromne wyzwanie, którego jako Narodowy Stadion Lekkoatletyczny podejmiemy się z wielką przyjemnością i po raz kolejny udowodnimy, że organizowane na Śląskim wydarzenia są na światowym poziomie.

Początkowo o organizację Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce ubiegały się 4 miasta: Goteborg, Mińsk, Tampere oraz Chorzów. W styczniu 2019 r. zapadła decyzja, że do dalszej rywalizacji przeszła oferta Polski wraz z Goteborgiem i Mińskiem. Trzy miesiące później Goteborg zrezygnował z ubiegania się o organizację wydarzenia. W sierpniu 2019 r. okazało się, że swoją kandydaturę zgłosił także Rzym, natomiast w listopadzie wycofał się Mińsk.

Gospodarz zawodów miał być wybrany już wiosną tego roku jednak pandemia COVID-19 wymusiła przesunięcie ogłoszenia decyzji na listopad. Zmieniła się też forma prezentacji kandydatur. Po raz pierwszy w historii European Athletics oferty zostały zaprezentowane on-line.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.