Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Startuje Akademia Dobrego Rodzica

  • Dodano: 2018-03-12 08:15, aktualizacja: 2018-03-12 07:56

Już w poniedziałek, 12 marca, odbędzie się pierwszy z zaplanowanych wykładów w ramach Akademii Dobrego Rodzica – cyklu spotkań skierowanych do opiekunów dzieci, którzy chcieliby podnieść swoje kompetencje rodzicielskie.

Akademia Dobrego Rodzica to cykl kilkunastu wykładów, skierowanych do rodziców, dziadków lub opiekunów dzieci w wieku do 6 lat, chcących podnieść swoje kompetencje rodzicielskie, lepiej rozumieć potrzeby dziecka czy rozwiązać problemy rodzicielskie. Wśród poruszanych tematów znajdą się między innymi: budowanie więzi z dzieckiem, noszenie dziecka w chuście, wsparcie w przeżywaniu trudnych emocji, rodzicielstwo przez zabawę, łagodna adaptacja do żłobka i przedszkola czy udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej dzieciom i niemowlętom. Zajęcia organizowane będą dwa, trzy razy w miesiącu.

Najbliższe spotkanie, zatytułowane „Sen niemowlęcia a życie rodzinne i prawidłowy rozwój dziecka”, odbędzie się już w najbliższy poniedziałek, 12 marca, o godzinie 17:00 w Starochorzowskim Domu Kultury przy ul. Siemianowickiej 59. Wszystkie zajęcia w ramach Akademii Dobrego Rodzica są bezpłatne i otwarte – zapisy nie są wymagane.

Akademia Dobrego Rodzica to projekt będący inicjatywą mieszkańców Chorzowa Starego, realizowany w ramach 5. Budżetu Obywatelskiego.

Następna informacja