Wiadomości z Chorzowa

Sukces Emilii Wodyk. Chorzowianka zajęła 8. miejsce na Mistrzostwach Świata!

  • Dodano: 2021-07-20 09:45

Trzy Emilie, które na co dzień trenują razem w Katolickim Parafialnym Klubie Sportowym „Halemba”, zajęły 8. miejsce na Mistrzostwach Świata w Akrobatyce Sportowej w Genewie.

Sukces młodych gimnastyczek

Zespół w składzie Emilia Biernat, Emilia Urbańska i Emilia Wodyk, zajął 8. miejsce w grupie wiekowej 11-17 lat na Mistrzostwach Świata w Akrobatyce Sportowej, odbywających się w Genewie. Jedna z zawodniczek, Emilia Wodyk, jest rodowitą Chorzowianką! Pierwszy układ pozwolił zająć zawodniczkom 12. miejsce, jednak kolejny, dynamiczny, sprawił, że dziewczyny awansowały na 8. miejsce i zakwalifikowały się do finału. 

Zespół nie ma jednak zamiaru zwalniać tempa – już we wrześniu Emilki będą reprezentowały Polskę na Mistrzostwach Europy we włoskim Pesaro.

Katolicki Parafialny Klub Sportowy „Halemba”

Klub został założony w 2001 roku w Rudzie Śląskiej. Obecnie działają w nim dwie sekcje: siatkówki oraz akrobatyki sportowej. W sekcji akrobatyki trenuje około 150 osób, podzielonych na mniejsze zespoły pod kątem umiejętności i wieku. Treningi akrobatyczne odbywają się w Szkole Podstawowej nr 24 w Halembie oraz na Hali Sportowej w Orzegowie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również