Szaleństwo na Stadionie Śląskim! Za nami Memoriał Kamili Skolimowskiej [ZDJĘCIA]

• Dodano: 2024-08-26 09:00

Emocje w „Kotle Czarownic” sięgnęły zenitu! Ponad 42 tysiące kibiców na trybunach podziwiało, jak pisze się historia współczesnej lekkoatletyki! W niedzielę, 25 sierpnia, odbyła się kolejna edycja Memoriału Kamili Skolimowskiej!

Dwa rekordy świata na Stadionie Śląskim!

Za nami impreza, która z pewnością przejdzie do historii światowego sportu! Mowa o Memoriale Kamili Skolimowskiej, który odbył się w ramach Diamentowej Ligi na Stadionie Śląskim. Pierwszym pobitym rekordem była frekwencja – na trybunach zasiadło ponad 42 tysiące kibiców, co stanowi największą liczbę widzów na imprezie lekkoatletycznej w XXI wieku. Memoriał rozpoczął się nieco wzruszająco – uroczyście swoje kariery zakończyły medalistki olimpijskie w sztafecie 4 x 400 metrów, Anna Kiełbasińska i Małgorzata Hołub-Kowalik.

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia ustanowiono dwa nowe rekordy świata! Armand Diplantis pobił ustanowiony przez siebie na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu rekord świata w skoku o tyczce – osiągnął wysokość 6,26 m! Z kolei Jakob Ingebrigten pobił rekord na 3000 m z czasem 7:17,55!

Jak poradzili sobie polscy sportowcy?

Polscy lekkoatleci świetnie zaprezentowali się podczas Memoriału. Natalia Kaczmarek stanęła na podium w biegu na 400 metrów (3. miejsce), zaś w biegu na 100 m uplasowała się na 6. pozycji. Trzecie miejsce na podium zajął również Wojciech Nowicki w rzucie młotem. Maria Andrejczyk zajęła 8. miejsce w rzucie oszczepem. W biegu na 200 m Albert Komański zajął 9. miejsce, a bieg na 800 m Bartosz Kitliński ukończył jako 12. Miejsce poza podium zajęli  również kulomiot Konrad Bukowiecki (11 pozycja) oraz tyczkarze Piotr Lisek (8. miejsce) i Robert Sobera (11. miejsce).