Wiadomości z Chorzowa

Szef Pfizera: Szczepionka przeciwko Omikronowi będzie gotowa w marcu

  • Dodano: 2022-01-11 06:30, aktualizacja: 2022-01-11 06:38

Opracowywana przez Pfizer szczepionka przeciwko wariantowi Omikron będzie gotowa w marcu, a jej produkcja już ruszyła - powiedział w poniedziałek szef koncernu Albert Bourla. Przyznał jednak, że wciąż nie jest jasne, czy specjalny preparat przeciwko wariantowi jest potrzebny.

Ta szczepionka będzie gotowa w marcu. Już teraz zaczęliśmy produkcję pewnej ilości - powiedział CEO Pfizera w rozmowie z telewizją CNBC.

Jak zaznaczył, preparat ma chronić także przed innymi krążącymi wariantami SARS-CoV-2

Biznesmen stwierdził, że produkcję rozpoczęto mimo faktu, że wciąż nie jest janse, czy specjalna szczepionka przeciwko Omikronowi jest konieczna, ani w jaki sposób byłaby użyta. Dodał jednak, że niektóre kraje chcą, by była gotowa jak najszybciej.

Mam nadzieję, że osiągniemy w ten sposób coś, co da o wiele lepszą ochronę zwłaszcza przed infekcjami, bo ochrona przed hospitalizacją i śmiercią jest sensowna z obecnymi szczepionkami, o ile otrzyma się trzecią dawkę - powiedział Bourla.

O pracach nad wielowariantową szczepionką mówił też w CNBC dyrektor Moderny Stephane Bancel. Zapowiedział, że preparat, który ma chronić również przed Omikronem, ma być gotowy jesienią tego roku.

Według danych opublikowanych przez brytyjską Agencję Bezpieczeństwa Zdrowotnego (UHKSA), trzecia dawka szczepionki daje 90 proc. ochronę przed hospitalizacją u pacjentów po 65 roku życia.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Jolka

    To po co szczepilismy się 3 dawką , zamiast poczekać do marca

  • Karuzela

    Ciąg dalszy nastąpi......

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również