Wiadomości z Chorzowa

Szpital Miejski ma nowego pracownika – to koci robot!

  • Dodano: 2022-02-08 06:45, aktualizacja: 2022-02-08 06:57

Do personelu Zespołu Szpitali Miejskich dołączył naprawdę wyjątkowy pracownik. To robot, który nie tylko ma ułatwić lekarzom i pielęgniarkom wykonywanie codziennych obowiązków, lecz również dawać przebywającym w szpitalu małym pacjentom radość. Chorzowska placówka jako pierwszy szpital w Polsce posiada tak innowacyjny sprzęt.

Nowy członek personelu

„Elektryczny kotek”, bo tak pieszczotliwie nazywają go pracownicy szpitala, dołączył do personelu Zespołu Szpitali Miejskich. Chorzowski szpital to pierwsze miejsce w Polsce, w którym postawiono na takie rozwiązanie. „BellaBot” to dzieło firmy Procobot, które ma ułatwić personelowi szpitala pracę oraz dawać radość małym pacjentom. 7 lutego „Kotek” pierwszy raz pojawił się na szpitalnym oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu i od razu podbił serca zarówno dzieci, jak i pracowników.

Do pracy i do zabawy

Dzięki wielu funkcjom, robot stanowi ogromne wsparcie dla personelu medycznego. Rozwozi posiłki, zbiera zużyte opakowania, informuje o obchodzie lekarskim oraz o konieczności zasłaniania ust i nosa na terenie szpitala. Posiada także funkcję „chodź za mną”, która umożliwia odprowadzanie małych pacjentów na badania. „Elektryczny Kotek” został wyposażony w czujniki 3D, co pozwala mu zachować bezpieczeństwo nawet gdy napotka na swojej drodze przeszkodę. 

Nowy robot jest również świetnym kompanem dla dzieci przebywających na oddziale. Pomaga im oderwać myśli od stresu związanego z chorobą oraz leczeniem. „Kotek” reaguje na dotyk – bardzo lubi głaskanie, co szczególnie podoba się dzieciom. Posiada także kolorowe oświetlenie oraz funkcję odtwarzania muzyki i audiobooków. Jego obecność na oddziale daje małym pacjentom wiele radości!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również