Wiadomości z Chorzowa

Teatr Reduta Śląska nagrodzony Złotą Kurtyną podczas przeglądu teatrów amatorskich

  • Dodano: 2021-12-03 13:00

Teatr Reduta Śląska zwyciężył podczas tegorocznej edycji ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Amatorskich im. Marka Hermanna „Kurtyna”. To wielkie wyróżnienie dla działającego przy ChCK teatru.

Po raz szósty w historii odbył się w trakcie ostatniego weekendu Przegląd Teatrów Amatorskich im. Marka Hermanna Kurtyna na Małym Kacku w Gdyni. W przeglądzie wzięło udział ponad 150 artystów, w tym zespół Teatru Reduta Śląska..

Działający przy ChCK Teatr Reduta Śląska zdobył pierwszą nagrodę, czyli Złotą Kurtynę! Jurorzy podkreślali, że festiwalowa pierwsza nagroda została przyznana tym razem jednogłośnie i jednomyślnie.

Teatr Reduta Śląska wygrał PTA im. imienia Marka Hermanna!

Spektakl „Przycisk” doceniono za poruszające i różnorodne kreacje aktorskie, znakomitą reżyserię i wielowarstwową pointę. Fundatorami nagrody w wysokości 5 tysięcy złotych są Alicja i Jarosław Biereccy – informuje Chorzowskie Centrum Kultury.

Teatr Reduta Śląska zdobył również „Nagrodę Jednego Widza", a także wyróżnienie "Kurtyna na bis" za umiejętność zadawania poruszających pytań i międzypokoleniową współpracę na scenie.

Zależało nam na tym, by udowodnić, że teatr nie jest jedynie miejscem zabawy, ale to też miejsce refleksji, zadumy i bardzo często poruszanie problemów, o których nie wszyscy mają odwagę mówić – mówiła Barbara Michalik, prezes Teatru Reduta Śląska podczas odbierania nagrody, podkreślając, że Teatr Reduta Śląska działa już od 89 lat.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również