Wiadomości z Chorzowa

Ruszył kolejny etap przebudowy Hajduckiej. Ile potrwają prace budowlane?

  • Dodano: 2021-12-03 12:30

Już od czwartku 2 grudnia trwają prace drogowe na ul. Hajduckiej, gdyż MZUiM zdecydował się na wdrożenie kolejnego etapu przebudowy. Na kierowców czekają kolejne utrudnienia. Kiedy remont się zakończy?

W czwartek 2 grudnia wczesnym popołudniem, około 14.00 w ciągu ulicy Hajduckiej w Chorzowie na odcinku między skrzyżowaniem z ulicą Dąbrowskiego i skrzyżowaniem z ul. Ryszki wprowadzono nową organizację ruchu. Dlaczego?
Ma to związek z początkiem realizacji kolejnego etapu przebudowy torowiska tramwajowego, która trwa od kilku dobrych miesięcy. Jakie zmiany dla kierowców wprowadzono:

  • w ciągu ulicy Dąbrowskiego na skrzyżowaniu z ul. Hajducką zlikwidowano wahadłowy ruch pojazdów,
  • przywrócono dla ruchu wszystkich pojazdów fragment ulicy Hajduckiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego do wjazdu na teren sklepu Netto.

Kolejny etap przebudowy Hajduckiej. Zmiany dla kierowców

Zamknięto dla ruchu pojazdów fragment ulicy Hajduckiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Dobrodzieńską (łącznie ze skrzyżowaniem) do skrzyżowania z ul. Ryszki, przez co:

  • zamknięte zostało połączenie ulicy Dobrodzieńskiej z ulicą Hajducką,
  • dojazd do posesji położonych przy ul. Hajduckiej 56-65a umożliwiony został z kierunku skrzyżowania ulicy Hajduckiej z ulicą Ryszki.

Nadal zamknięty dla ruchu pojazdów (z możliwością dojazdu do posesji) jest fragment ul. Hajduckiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego do skrzyżowania z ul. Wolności oraz fragment al. BoWiD na odcinku od skrzyżowania z ul. Hajducką do rejonu budynku nr 24.

Kiedy ten etap prac zostanie zakończony? MZUiM informuje, że mowa o końcu pierwszego kwartału 2022 roku.

Tradycyjnie, wprowadzona zmiana organizacji ruchu została wprowadzona do nawigacji Waze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również