Wiadomości z Chorzowa

Ruszył kolejny etap przebudowy Hajduckiej. Ile potrwają prace budowlane?

  • Dodano: 2021-12-03 12:30

Już od czwartku 2 grudnia trwają prace drogowe na ul. Hajduckiej, gdyż MZUiM zdecydował się na wdrożenie kolejnego etapu przebudowy. Na kierowców czekają kolejne utrudnienia. Kiedy remont się zakończy?

W czwartek 2 grudnia wczesnym popołudniem, około 14.00 w ciągu ulicy Hajduckiej w Chorzowie na odcinku między skrzyżowaniem z ulicą Dąbrowskiego i skrzyżowaniem z ul. Ryszki wprowadzono nową organizację ruchu. Dlaczego?
Ma to związek z początkiem realizacji kolejnego etapu przebudowy torowiska tramwajowego, która trwa od kilku dobrych miesięcy. Jakie zmiany dla kierowców wprowadzono:

  • w ciągu ulicy Dąbrowskiego na skrzyżowaniu z ul. Hajducką zlikwidowano wahadłowy ruch pojazdów,
  • przywrócono dla ruchu wszystkich pojazdów fragment ulicy Hajduckiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego do wjazdu na teren sklepu Netto.

Kolejny etap przebudowy Hajduckiej. Zmiany dla kierowców

Zamknięto dla ruchu pojazdów fragment ulicy Hajduckiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Dobrodzieńską (łącznie ze skrzyżowaniem) do skrzyżowania z ul. Ryszki, przez co:

  • zamknięte zostało połączenie ulicy Dobrodzieńskiej z ulicą Hajducką,
  • dojazd do posesji położonych przy ul. Hajduckiej 56-65a umożliwiony został z kierunku skrzyżowania ulicy Hajduckiej z ulicą Ryszki.

Nadal zamknięty dla ruchu pojazdów (z możliwością dojazdu do posesji) jest fragment ul. Hajduckiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego do skrzyżowania z ul. Wolności oraz fragment al. BoWiD na odcinku od skrzyżowania z ul. Hajducką do rejonu budynku nr 24.

Kiedy ten etap prac zostanie zakończony? MZUiM informuje, że mowa o końcu pierwszego kwartału 2022 roku.

Tradycyjnie, wprowadzona zmiana organizacji ruchu została wprowadzona do nawigacji Waze

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również