Wiadomości z Chorzowa

Teatr Rozrywki w Chorzowie zmieni nazwę?

 • Dodano: 2020-09-08 09:45, aktualizacja: 2020-09-08 15:49

Teatr Rozrywki imienia Jana Kiepury? Pojawił się taki pomysł. Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński proponuje, aby jedna z najważniejszych instytucji kultury w województwie śląskim zyskała imię znanego śpiewaka pochodzącego z Sosnowca.Przypomnijmy, że wcześniej prezydent Chęciński wysunął pomysł, aby nazwisko Kiepury nadać lotnisku w Pyrzowicach.

W ubiegłym tygodniu radni Sejmiku Województwa Śląskiego jednogłośnie zadecydowali, że port lotniczy jednak będzie nosił imię Wojciecha Korfantego. Zatem dla równowagi, prezydent Chęciński proponuje, aby jedna z instytucji kultury finansowana przez urząd marszałkowski zmieniła swoją nazwę.

- Jego ojciec walczył w powstaniach śląskich. Jan Kiepura to światowa, wielka postać muzyki. Nie widzę żadnego problemu, żeby jeden z obiektów kulturalnych kojarzących się z rozrywką w województwie śląskim nosił imię Jana Kiepury – mówił wczoraj prezydent Sosnowca w rozmowie z redaktorem Marcinem Zasadą na antenie Radia Piekary.


Przypomnijmy, że Jan Kiepura to Zagłębiak, urodzony w Sosnowcu. Śpiewak występował na scenach czołowych teatrów świata i zagrał w dwunastu filmach muzycznych. Co warte podkreślenia, należał do Polskiej Organizacji Wojskowej Był też ochotnikiem w I Pułku Strzelców Bytomskich oraz uczestnikiem I powstania śląskiego.


- Jeżeli chcemy pokazywać bohaterów czy wielkie postacie naszego regionu – tak, jak to było z Korfantym, a teraz z Kiepurą - musimy nazywać ważne obiekty kulturalne ich imieniem, żeby się nimi chwalić i szczycić. To dobry krok w dobrym kierunku – skwitował prezydent Arkadiusz Chęciński.

Jak zapowiedział, oficjalne pismo w tej sprawie zostało już sporządzone i ma zostać przekazane marszałkowi województwa śląskiego.


Całej rozmowy można wysłuchać tu:

Komentarze (6)    dodaj »

 • Zibi

  A stadion ludowy w Sosnowcu nazwiemy dla odmiany im. Gerarda Cieślika.

 • Ania

  Co się sosnowiec wtrąca do Chorzowa? U siebie teatrów nie mają?

 • Świony

  Pyrzowice to już niy Ślonsk to niych sie robiom co chcom. Od Chorzowa 3 kroki w bok pierońskie gorole.

 • Tobi z gorki

  HIT nie rob sie „Torta“-odpusc sobie Idz na holda i pultnij sie flaszka Kitu wtedy ci przejdzie. [...]ku zoledny.

 • Hit

  Kożd sądzi po sobie tobi z wólki

 • Hit

  We sosnowcu niech se nazywają co chca a od chorzowa raus

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również