Wiadomości z Chorzowa

Teatr Rozrywki z własnym zespołem!

  • Dodano: 2020-09-08 11:00, aktualizacja: 2020-09-16 11:15

Big Band Śląski to nowy zespół Teatru Rozrywki.

„Cieszę się, że ten projekt artystyczny doszedł do skutku. Z tego miejsca chciałbym podziękować marszałkowi Jakubowi Chełstowskiemu i radnym Sejmiku województwa za przychylność. Mam nadzieję, że Teatr Rozrywki stanie się już na długo domem Śląskiego Big Bandu, który – jestem przekonany – stanie się jedną z muzycznych marek regionu” – mówił wicemarszałek Wojciech Kałuża podczas koncertu inaugurującego istnienie zespołu.

Kierownikiem artystycznym zespołu jest Grzegorz Nagórski – muzyk, kompozytor, pedagog, uznany w Polsce i na świecie puzonista

Ma w dorobku kilkadziesiąt nagranych płyt, niezliczone trasy koncertowe w Polsce i za granicą, a od roku 1996 regularnie zajmuje pierwsze miejsce w ankietach JAZZ TOP magazynu „Jazz Forum” w kategorii „najlepszy polski puzonista jazzowy”. Jest profesorem sztuk muzycznych, wykładowcą katowickiej Akademii Muzycznej.

Grzegorz Nagórski zgromadził w Big Bandzie Śląskim utalentowanych i doświadczonych muzyków, w większości absolwentów legendarnego już „V Wydziału” (obecnie Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach). To artyści nagradzani na międzynarodowych konkursach, uczestniczący w prestiżowych festiwalach jazzowych, nagrywający liczące się w środowisku jazzowym płyty.

Sekcję saksofonów tworzą: Daniel Bober, Jarosław Bothur, Grzegorz Czuchaj, Dawid Główczewski i Marcin Żupański. Trębacze to: Krzysztof Bukowski, Sławomir Firut, Klaudiusz Kłosek oraz Paweł Palcowski. Na puzonach grają: Piotr Krawczyk, Jakub Moroń, Karol Pistelok i Sebastian Wieczorek, a w sekcji rytmicznej znaleźli się: Michał Dziewiński (perkusja), Bogusław Kaczmar (fortepian), Michał Kapczuk (kontrabas, gitara basowa) oraz Mateusz Szczypka (gitara).

W niedzielnym koncercie inaugurującym działalność Big Bandu Śląskiego usłyszeć można było kompozycje jazzowe z repertuaru orkiestr Boba Curnowa, Roba McConnella czy Thada Jonesa i Mela Lewisa

Big Band zagrał także kompozycje Pata Metheny'ego, Cole Portera, Jerome Richardsona, Hillario Durana, Tima Waltersa oraz Grzegorza Nagórskiego i Michała Tomaszczyka. Big Bandowi towarzyszył jeden z najbardziej obiecujących polskich wokalistów jazzowych, laureat wielu nagród, w tym Shure Montreux Jazz Voice Competition 2013 – Wojciech Myrczek.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również