Wiadomości z Chorzowa

Teatr Rozrywki zostanie ponownie otwarty. Pierwszy koncert po lockdownie już 12 lutego!

  • Dodano: 2021-02-08 11:45

Teatr Rozrywki w Chorzowie wznawia działalność. To koniec lockdownu instytucji kultury? Tego nie możemy być pewni. Jasne jest natomiast to, że rząd zezwolił na czasowe otwarcie teatrów, oper, muzeów i galerii sztuki. Zgodnie z decyzją rządu „na próbę” 12 lutego zostaną otwarte kina, teatry, opery i filharmonie, a podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki. Podczas pobytu we wspomnianych instytucjach kultury należy przestrzegać też zakazu konsumpcji.

Co w programie Teatru Rozrywki?

Już od 12 lutego artyści zapraszają na Koncert „Hity Musicali”. Usłyszymy największe przeboje ze znanych musicali w wykonaniu aktorów, wokalistów, zespołu baletowego i orkiestry Teatru Rozrywki. Artyści wykonają najpiękniejsze piosenki z takich przedstawień, jak: "Upiór w Operze", "Koty", "Skrzypek na dachu", "Hamilton", "Nędznicy", "Miss Saigon", "Grease", "Deszczowa piosenka", "Mamma mia", "Blues Brothers" i wiele innych! Solistom towarzyszyć będzie orkiestra Teatru pod dyrekcją Mateusza Walacha. Koncert z gościnnym udziałem Elżbiety Okupskiej.

Walentynki w Teatrze Rozrywki

Na 14 lutego teatr zaplanował premierę online. Będzie to Hymn do Miłości. Elżbieta Okupska śpiewa piosenki Edith Piaf. Link do premiery znajduje się TU!

Napisano o niej kilkadziesiąt książek, setki artykułów. W biografiach, wspomnieniach bliskich jej osób czy wreszcie w opowieściach samej artystki roi się od anegdot. Wiele z nich nie ma nic wspólnego z prawdą, niektóre już dawno zweryfikowano, ale wciąż pozostają w obiegu. Jest w nich jakiś rodzaj romantyzmu, element miejskiej legendy, który dodaje życiu Edith Piaf swoistego kolorytu, choć przecież jej życie było barwne jak rzadko które. Ale pomijając zmyślone szczegóły, anegdoty i epizody, niezaprzeczalny jest fakt, że ta drobna kobieta chropowatym głosie i niebywałej ekspresji była jedną z największych artystek XX wieku na całym świecie - wyjaśniają przedstawiciele teatru.

Elżbieta Okupska jest jedną z największych aktorek naszego regionu. Śpiewa również z wyjątkową ekspresją, a jej głos rozpoznawalny jest od pierwszych dźwięków. Koncert najpiękniejszych piosenek Edith Piaf to niezapomniane przeżycie, nie tylko dla fanów francuskiej piosenkarki.

Zasady sanitarne panujące w Teatrze Rozrywki

Ze względu na sytuację epidemiologiczną konieczne jest przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego. Teatr przygotował kilka wytycznych, dzięki którym wszyscy będziemy mogli czuć się bezpiecznie.

  • Przed wejściem na widownie należy wypełnieć oświadczenia (przygotowanego na podstawie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia). Oświadczenie można również wydrukować, wypełnić w domu i przynieść do teatru. Plik do pobrania znajduje się TU
  • W kasie może przebywać maksymalnie 5 osób. 
  • Warto dokonywać płatności bezgotówkowych.
  • Należy pamiętać o obowiązkowej dezynfekcji dłoni. Bywalcy teatru mogą skorzystać z bezdotykowych punktów dezynfekcyjnych znajdujących się w foyer teatru.
  • W foyer teatru i na widowni zachowaj dystans społeczny. 
  • Przed wejściem do teatru zakryj usta i nos. Zostań w maseczce będąc w foyer i na widowni. Jeżeli nie zabrałeś maseczki, możesz zakupić ją w kasie teatru.

Należy mieć nadzieję, że to "próbne" otwarcie kin, teatrów, filharmonii i oper sprawdzi się, zostanie przedłużone i nie będzie już konieczności ponownego zamknięcia tych instytucji.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.