Wiadomości z Chorzowa

THE CUTS powraca!

  • Dodano: 2016-03-02 10:00
Po półtorarocznej przerwie od działalności koncertowej zespół The Cuts wraca na trasę. Jesienią do sieci trafił najnowszy utwór i teledysk zespołu „Sam“. Po kilku miesiącach od nagrania nowego singla muzycy The Cuts zdecydowali wrócić do koncertowania. W marcu rozpoczyna się trasa koncertowa zespołu pod hasłem SUPERNIKTOUR. 
 
 
Zespół The Cuts powstał w roku 2008 i ma swoim koncie trzy płyty „Syreny nad miastem“ (2009), „Czarny Świat“ (2010), „Zimne Słońce“ (2012) wydane nakładem wydawnictwa SP Records. Najbardziej rozpoznawalne utwory The Cuts to: „Pokój na jedną noc“, „Anastazja“, „Pamiętam“, „Smutna dziewczyna“. Zespół zagrał kilkaset koncertów w całej Polsce – w klubach i na festiwalach. The Cuts występował zarówno na mainstreamowych festiwalach – TOPtrendy i OPOLE, jak i na tych bardziej alternatywnych: CASTLE PARTY, Alter Fest, B-Festiwal, Fląder Festiwal. Zespół dwukrotnie wystąpił w programie telewizyjnym „KUBA WOJEWÓDZKI“. Był też gościem wielu innych programów telewizyjnych i radiowych. Utwory The Cuts gościły na wielu listach przebojów. Piosenka "Pokój na jedną noc" zajęła 4 miejsce w plebiscycie słuchaczy Polskiego Radia Euro na najlepsze utwory roku 2009 
pt. "Nadaje się! 2009". Utwór „Pamiętam“ dotarł do drugiego miejsca Listy Przebojów radia Eska Rock „Najlepsza Rockowa Dwudziestka”.
 
 
Utwory The Cuts znalazły się na kilku składankach: „Kochać cię chcę” – TOPtrendy 2008, „Stars and scars” – WOODSTOCK 2009, „Anastazja” - Polish Pendrajw RADIO CZWÓRKA, „Anastazja” – CASTLE PARTY 2011, „Martwy kwiat” – CASTLE PARTY 2012.
 
 
W marcu 2011 zespół otrzymał statuetkę SYRIUSZ 2011 - Nagrodę Prezydenta Miasta Piły w kategorii Sukces Kulturalny Roku. The Cuts jest także zdobywcą wyróżnienia w plebiscycie "CZŁOWIEK ROKU 2008" w dziedzinie "Kultura", przyznawanego przez dziennikarzy grupy wydawniczej Polskapresse.
 
 
Obecnie zespół szykuje się do kolejnych koncertów i przygotowuje materiał na nowy krążek, którego zapowiedzią  jest utwór „Sam“. 
 
 
 Patronem medialnym wydarzenia jest portal mojChorzow.pl.
Patronat portalu mojChorzow.pl

THE CUTS powraca!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również