Wiadomości z Chorzowa

Trening do zawodów „Rowerowa Stolica Polski” rozpoczęty!

  • Dodano: 2022-03-24 07:00, aktualizacja: 2022-03-23 12:54

Są wśród nas miłośnicy dwóch kółek? Możecie przyczynić się do ogłoszenia Chorzowa Rowerową Stolicą Polski! Co trzeba zrobić? Na dobry początek, warto wziąć udział w treningu!

Pierwsze przygotowania

Jak co roku, polskie miasta będą rywalizowały w konkursie „Rowerowa Stolica Polski”. Celem jest zrobienie przez mieszkańców miasta jak najwięcej kilometrów podczas jazdy na rowerze. Chorzów, podobnie jak w zeszłym roku, będzie brał udział w konkursie. Pierwszego dnia wiosny, 21 marca, rozpoczął się trening przed właściwą rywalizacją. Rowerowa rozgrzewka potrwa do 21 maja. Jak wziąć w niej udział? Wystarczy pobrać aplikację Aktywne Miasta, wybrać odpowiednie miasto i wskoczyć na rower! W treningu bierze udział aż 47 polskich miast.

Właściwa rywalizacja już w czerwcu

Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski rozpocznie się w czerwcu. Co roku organizatorem przedsięwzięcia jest Miasto Bydgoszcz, twórca aplikacji Aktywne Miasta. Tegoroczna edycja będzie już 4. odsłoną konkursu. Jest o co walczyć – zwycięskie miasto otrzymuje puchar, który po 3 wygranych z rzędu może zatrzymać na stałe. Od pierwszej edycji triumfuje Nowa Sól – czy jest szansa, że Chorzów w tym roku znajdzie się na podium? Wszystko zależy od zaangażowania mieszkańców!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również