Wiadomości z Chorzowa

Trzecia odsłona operacji "Armagedon"

  • Dodano: 2010-06-10 14:45, aktualizacja: 2010-06-24 09:41

Policjanci ze specjalnej grupy już po raz trzeci w ostatnim czasie uderzyli w działalność zorganizowanych grup przestępczych, działających na terenie Chorzowa. Tym razem w ich ręce wpadło dwóch kolejnych przestępców podejrzanych o paserstwo, rozboje i działania w zorganizowanej grupie. Dzisiaj sąd tymczasowo aresztował 37-letniego chorzowianina, natomiast drugi mężczyzna - 40-letni katowiczanin – został objęty przez prokuratora dozorem policyjnym i poręczeniem majątkowym.

Policjanci ze specgrupy zatrzymali w sumie 14 osób mających związek z zorganizowaną grupą przestępczą, działającą na terenie Chorzowa. Pięciu mężczyzn zostało już tymczasowo aresztowanych. Natomiast pozostali zostali objęci przez prokuratora policyjnymi dozorami. Wobec kilku toczą się jeszcze postępowania. Funkcjonariusze w ramach operacji "Armagedon" po raz trzeci uderzyli we wtorek. W ich ręce wpadło dwóch mężczyzn. Zatrzymany katowiczanin podejrzany jest o paserstwo. 40-latek pomagał bandytom w zbyciu skradzionego towaru.

Przykrywką jego nielegalnej działalności był prowadzony przez niego punkt skupu złomu. Drugi z bandytów to 37-letni mieszkaniec Chorzowa, który usłyszał zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej oraz dokonywania napadów. Dzięki współpracy świadków tego przestępczego procederu, sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.