Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

  • Dodano: 2018-04-25 09:00

W Zespole Szkół Sportowych nr 1 w Chorzowie odbyły się miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Uczestnicy musieli wykazać się zarówno umiejętnościami praktycznymi, jak i wiedzą teoretyczną na temat przepisów ruchu drogowego. W przeprowadzeniu rozgrywek pomiędzy uczniami z podstawówek i gimnazjów pomagali policjanci wydziału ruchu drogowego i strażnicy miejscy.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego chorzowskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Chorzowie, wzięli udział w organizacji i przeprowadzeniu miejskich eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do zawodów stanęli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów w Chorzowie. Konkurs ten miał charakter drużynowy. Szkoły były reprezentowane przez trzyosobowe zespoły, które rywalizowały ze sobą w konkurencjach z wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych. Każdy uczeń musiał przejechać na rowerze tor sprawnościowy, zbierając jak najmniej punktów karnych. Policjanci z „drogówki” na potrzeby turnieju ułożyli test wiedzy, w którym były pytania z zakresu prawa o ruchu drogowym oraz pomocy przedmedycznej, a także wraz ze strażnikami miejskimi czuwali nad przebiegiem rywalizacji w trakcie pokonywanie przez zawodników rowerowego toru przeszkód. W kategorii szkół gimnazjalnych turniej zwyciężyli uczniowie z 11, wśród klas podstawowych najlepsza była szkoła nr 5. Finaliści eliminacji awansowali do rywalizacji na szczeblu wojewódzkim.

Serdecznie gratulujemy!

http://www.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/40/40-487503.mp4

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.