Wiadomości z Chorzowa

Upał dzieciakom niestraszny. Za nami piknik na Śląskim

  • Dodano: 2018-08-05 16:00, aktualizacja: 2018-10-05 09:40

Rodzinna Talentiada, towarzyski mecz piłkarski adwokaci kontra samorządowcy i koncert zespołu ARMIA – takie atrakcje zapewnili organizatorzy Śląskiego na Śląskim Fest.

Mimo lejącego się z nieba żaru dzieciaki opanowały wczoraj całkowicie Stadion Śląski. Zabawom i grom zręcznościowym nie było końca. Wszystko to za sprawą pikniku rodzinnego, który przez całą sobotę odbywał się na Stadionie Śląskim. Ideą przewodnią imprezy była międzypokoleniowa integracja i dobra zabawa. Stąd pomysł na organizację Rodzinnej Talentiady, w której udział wzięły nie tylko dzieci, ale także ich rodzice. Chętni mogli pokazać swoją zręczność m.in. na urządzeniu do do treningu bramkarskiego, czy w konkurencjach podbijania piłki i strzelaniu do celu, a także w grze 3 na 3.

Na zewnątrz Stadionu Śląskiego było równie ciekawie. Maluchy szalały na dmuchanych zamkach, a cierpiący z powodu potężnego upału mogli schłodzić się w specjalnie stworzonych strefach z kurtynami wodnymi lub szukać cienia w ogródkach piwnych.Dzieciaki chętnie grały także w FIFę na konsolach lub uwalniały niespożytą energię w grze w badmintona.

Około 17:00 swoje umiejętności piłkarskie zaprezentowali prawnicy i samorządowcy. Towarzyski mecz bez straty bramki wygrała Izba Adwokacka wynikiem 3:0. Wolontariusze Uniwersytetu Śląskiego i pracownicy Okręgowej Izby Adwokackiej w ramach działań charytwtynych przeprowadzili zbiórkę na rzecz zwierząt w schroniskach w województwie śląskim.

Wieczorem na Śląskim zagrała ARMIA, którą supportowała grupa FYL GUT.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.