Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Najlepsza Przestrzeń Publiczna - internauci wybrali!

 • Dodano: 2018-08-03 08:45, aktualizacja: 2018-08-02 09:40

Zakończyło się internetowe głosowanie na najpopularniejszą realizację biorącą udział w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2018.

W plebiscycie publiczności trwającym od 1 do 31 lipca br. za najlepszą realizację internauci uznali rewitalizację kompleksu wypoczynkowego Stawiki w Sosnowcu (projektanci: Ryszard Tojka, PW ETA sp. z o.o.), przyznając jej 2962 punktów. Realizacja ta otrzyma tym samym nagrodę internautów ufundowaną przez Marszałka Województwa Śląskiego.

Konkurs Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego promuje wysokiej jakości przestrzenie publiczne sprzyjające tworzeniu naszego otoczenia piękniejszym, a województwa śląskiego bardziej konkurencyjnym oraz nagradza ich projektantów. W tegorocznej edycji do konkursu zakwalifikowano 25 realizacji. Większość realizacji ma charakter rekreacyjno-sportowy z elementami edukacyjnymi, sprzyjający wypoczynkowi, aktywności rodzinnej i integracji społecznej. W konkursie o tytuł najlepszych stanęły zarówno przebudowane, zmodernizowane istniejące już obiekty i przestrzenie, którym nadane zostały nowe funkcje, jak również nowe inwestycje.

W konkursie nagrody są przyznawane niezależnie przez internautów oraz jury konkursowe. Z jego werdyktem zapoznamy się w październiku br. w ramach organizowanej dorocznej konferencji Forum Przestrzeni. W trakcie konferencji wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia w konkursach: Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2017, Architektura Roku (konkurs Stowarzyszenia Architektów Polskich) oraz Najlepsza praca dyplomowa i kursowa z zakresu urbanistyki, gospodarki przestrzennej i zrównoważonego rozwoju (konkurs Towarzystwa Urbanistów Polskich pod Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego).

Jak w konkursie wypadł Chorzów?

 • Budowa pawilonu szpitalnego na terenie zabytkowego zespołu szpitalnego w Chorzowie - 21 miejsce

ul. Strzelców Bytomskich 11; 41-500 Chorzów
punkty: 195; głosy: 124

 • Budynek Multifunkcyjnej Kliniki Weterynaryjnej w Chorzowie - 22 miejsce

Żołnierzy Września 83; 41-500 Chorzów
punkty: 192; głosy: 125

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

 • andrzej

  Ale leży poza granicami Śląska !!!

 • Antytalent

  Właśnie przykre jest to że leży.

 • Yo

  Dlaczego autobusy jadace w kierunku tego cudnego miasta sa wyposazone w dzialajaca klimatyzacje a te jadace w druga strone takowej nie maja? Ktos to zauwazyl??

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.