W czwartek 9 października na Stadionie Śląskim odbędzie się mecz piłkarski pomiędzy drużynami reprezentacji Polski i Nowej Zelandii. Zapoznaj się ze szczegółami dotyczącymi zmiany organizacji ruchu w okolicy stadionu.
Zmiany w organizacji ruchu w rejonie Stadionu Śląskiego
W związku z dzisiejszym meczem reprezentacji Polski w piłce nożnej, w rejonie Superauto.pl Stadionu Śląskiego wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.
- W ciągu ulicy Parkowej - na odcinku od ronda przy Centrum Handlowym AKS do skrzyżowania z ulicą Kościuszki - zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy pojazdów w kierunku ul. Kościuszki.
 - Po obu stronach ulicy Parkowej wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania pojazdów.
 
Wprowadzenie zmian w organizacji ruchu planowane jest od godz. 17:30 do czasu zakończenia imprezy.
Dodatkowe ograniczenia i apel policji do kierowców
W przypadku bardzo dużego natężenia ruchu pojazdów i pieszych możliwe jest wprowadzenie na skrzyżowaniu ulic Katowickiej, Parkowej i alei Wojska Polskiego zakazu skrętu w lewo z ulicy Katowickiej (jadąc od Centrum) w kierunku ulicy Parkowej.
Mając na względzie ograniczenie liczby miejsc parkingowych w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu, policjanci zachęcamy, aby kibice korzystali, w miarę możliwości, z komunikacji miejskiej. Dodatkowo, w związku z zamknięciem estakady w Chorzowie, apelują do wszystkich kierowców, aby zaplanować dojazd na mecz od strony Katowic.
- Przypominamy, że w razie podjęcia ręcznej regulacji ruchem przez policjantów, należy bezwzględnie stosować się do poleceń osoby kierującej ruchem. Przestrzegamy jednocześnie, że samochody zaparkowane w niewłaściwy sposób, szczególnie blokujące przejazd, będą na bieżąco usuwane na koszt właściciela. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa i ewentualnego dojazdu na miejsce pojazdów służb ratunkowych - przekazują mundurowi.