Wiadomości z Chorzowa

W Chorzowie poznamy najlepszych fotografów sportowych Polski!

  • Dodano: 2022-09-26 08:00, aktualizacja: 2022-09-26 08:16

Miasto Chorzów po raz kolejny zostało współorganizatorem Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej. Gala wręczenia nagród odbędzie się 4 listopada w MDK Batory. W ramach konkursu przewidziano Nagrodę Specjalną Miasta Chorzów, a po jego zakończeniu Chorzów gościć będzie wystawę zwycięskich fotografii.

Chorzów współorganizatorem Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej

Prezydent Andrzej Kotala od lat stawia na promocję sportu i wspieranie wydarzeń oraz aktywności z nim związanych. Współorganizacja Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej to kolejny krok, który pokazuje, jak szeroko rozumiane są takie działania.

- Bardzo się cieszę, że kolejny raz mamy okazję wspierać Polski Konkurs Fotografii Sportowej. Gala wręczenia nagród zostanie zorganizowana w Chorzowie, a my przyznajemy nagrodę specjalną za zdjęcie sportowe związaną z naszym miastem. Po gali gościmy wystawę zwycięskich fotografii. To jasny sygnał, że Chorzów sportem stoi i to niezależnie, czy jest się po stronie zawodnika, kibica, trenera, dziennikarza czy jakiejkolwiek innej. Z chęcią wspieramy inicjatywy, które promują szeroko pojęty sport – mówi prezydent miasta Chorzów Andrzej Kotala.

Warto także dodać, że w ramach Nagrody Specjalnej Miasta Chorzów o nazwie „Chorzów wprawia w ruch” wyróżniona zostanie fotografia, którą wykonano na terenie miasta lub w konkretny sposób do Chorzowa nawiązuje.

- Chorzów gości tyle wspaniałych wydarzeń sportowych, że nie mam cienia wątpliwości, że wykonano w tym mieście wiele świetnych zdjęć. Podobnie jak w poprzednich latach przy wyborze zwycięzcy w naszej kategorii mamy raczej do czynienia z klęską urodzaju, niż z brakiem zgłoszeń. Dlatego jestem spokojny o poziom zwycięskiego zdjęcia i już nie mogę się doczekać, aż będę mógł przejrzeć zgłoszone prace – powiedział Norbert Barczyk, współorganizator konkursu. 

- Zachęcam wszystkich, profesjonalistów i amatorów fotografii sportowej, do wysłania zgłoszenia. Podobnie jak w sporcie, tak i w naszym konkursie, wygrywają najlepsi, ale wszystkim gwarantujemy emocje sięgające zenitu - szczególnie podczas finałowej gali i ogłaszania zwycięzców – przekonuje Łukasz Laskowski, współorganizator konkursu.  

Dodajmy, że zgłoszenia do Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej już się rozpoczęły i potrwają do 4 października. Sam konkurs składa się z sekcji dla profesjonalistów oraz dla amatorów, a także z kategorii specjalnych. Wyboru zwycięzców dokona jury, w skład którego wchodzą praktycy z wieloletnim doświadczeniem oraz miłośnicy sportu. Organizatorem konkursu, obok Miasta Chorzów, jest sportowa agencja fotograficzna Press Focus. 

Regulamin, skład jury oraz formularz do zgłaszania prac można znaleźć na stronie pkfs.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również