Wiadomości z Chorzowa

Remont kładek nad DTŚ rusza już dziś. Ruch dla pieszych i rowerzystów zamknięty

  • Dodano: 2022-09-26 05:15, aktualizacja: 2022-09-26 05:24

Mocno wyeksploatowane przejścia dla pieszych nad Drogową Trasą Średnicową przejdą kompleksową modernizację. Inwestycja opiewająca na kwotę ponad 88 tysięcy złotych rusza już w poniedziałek, 26 września.

Kompleksowy remont wiąże się ze zmianami dla pieszych i rowerzystów, ale również dla samych kierowców. Mowa w tym przypadku o kładkach biegnących nad DW902 między ul. Dąbrowskiego a al. Bojowników o Wolność i Demokrację, czyli w rejonie stadionu Ruchu Chorzów. Na czas modernizacji są zamknięte dla ruchu pieszych i rowerowego.

Na czas prowadzonych robót kładki zostaną zamknięte dla ruchu pieszych. Ponadto wprowadzone zostanie zwężenie jezdni DTŚ (oba kierunki ruchu) celem zapewnienia bezpiecznego przejazdu pojazdów pod remontowanymi obiektami mostowymi – informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie.

Kładki nad DTŚ w remoncie. Zmiany dla pieszych i rowerzystów

Modernizacja zakłada nie tylko wyremontowanie samych kładek dla pieszych Ck-7 i Ck-6, ale również wymianę balustrad na aluminiowe, a także oczyszczenie elementów obiektu. Całkowity koszt remontu ma wynieść blisko 883 700 złotych, a 250 tysięcy to dotacja z subwencji budżetu państwa. Jedną z kluczowych inwestycji komunikacyjnych w mieście wykona PRIMOST Południe sp. z o.o. z Będzina.

Remont odczują również kierowcy, gdyż prace wymagają również zwężenia jezdni po obu stronach ruchu – zarówno w kierunku Gliwic i Katowic. Roboty zostaną podzielone na etapy, a oddanie kładek do użytku i przywrócenie stałej komunikacji ma nastąpić 30 listopada tego roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również