Wiadomości z Chorzowa

W chorzowskim ZOO wykluły się dwa pingwiny. Zobaczcie te słodkie zwierzaki!

  • Dodano: 2023-09-26 07:45, aktualizacja: 2023-09-26 07:59

W pierwszych dniach sierpniach śląska kolonia pingwinów Humboldta powiększyła się o dwa osobniki. Dwa ptaki wykluły się 1 i 3 sierpnia. Ich rodzicami są Peta i Miso – para pingwinów, która mieszka w Śląskim ZOO od 2020 r.

Narodziny w kolonii pingwinów

Peta i Miso wspólnie wysiadywali jaja w jednej z jaskiń na wybiegu zewnętrznym. Tam właśnie wykluły się maluchy. Przez pierwsze tygodnie młode przebywały pod opieką rodziców, którzy wytrwale się nimi opiekowali. Gdy młode podrosły, pojawiło się duże zainteresowanie ze strony innych członków kolonii, dlatego, aby zapewnić młodym spokój, opiekunowie postanowili przenieść je do wnętrza budynku.

Obecnie maluchy przebywają w pomieszczeniu hodowlanym. Jedzą już samodzielnie ryby, które podają im opiekunowie. Ich ciała pokryte są miękkimi, pisklęcymi piórami, które nie zapewniają im ochrony przed wodą, dlatego nie korzystają jeszcze z basenu.

Jakiej płci są maluszki w Śląskim ZOO?

Podobnie jak w przypadku pierwszego pingwina, który wykluł się w naszym zoo, płeć młodych ustalona zostanie na podstawie badań genetycznych. W tym celu pisklętom pobrano już krew i przekazano do analizy. Przypomnijmy, że u pingwinów Humboldta ustalenie płci jest trudne stąd by uniknąć pomyłki.

Młode nie mają jeszcze imion – otrzymają je, gdy poznamy ich płeć. Pingwiny Humboldta do Śląskiego ZOO powróciły w 2020 r. Obecnie kolonia liczy 16 pingwinów. Ptaki do późnej jesieni można obserwować na wybiegu zewnętrznym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również