Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Właściciel działki na MTK przygotowuje się do inwestycji.

 • Dodano: 2019-03-14 08:45, aktualizacja: 2019-03-14 08:47

Do Urzędu Miasta wpłynął wniosek Green Park Silesia o wycinkę drzew na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich.

Aktualizacja (14 marca 2019) : W piątek 8 marca inwestor ponownie złożył wniosek o wycinkę drzew. Nowy wniosek dotyczy ponad 1300 drzew. Obecnie Urząd Miasta analizuje dokumenty i sprawdza zasadność wycinki wszystkich wskazanych drzew. Jeśli wniosek z formalnego punktu widzenia będzie poprawny, to Urząd Miasta - zgodnie z obowiązującymi przepisami - będzie zobowiązany automatycznie wydać decyzję o wycince.

Urząd Miasta w Chorzowie zawsze łączy zgodę na wycinkę z nakazem nasadzeń zastępczych. To oznacza, że właściciel terenu jest zobowiązany do zasadzenia nowych drzew na tej samej działce.

Działka, o której mowa, jest terenem prywatnym – została ona sprzedana przez Skarb Państwa w zeszłym roku. 


Aktualizacja (1 marca 2019):  inwestor wycofał wniosek o wycinkę drzew na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich.


Ma ona związek z planowaną inwestycją polegającą na budowie kompleksu obiektów usługowych. W Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego działka przeznaczona jest na cele handlowe, usługowe i targowe.

Urząd Miasta analizuje dokumenty i sprawdza zasadność wycinki wszystkich wskazanych drzew

Jeśli wniosek z formalnego punktu widzenia będzie poprawny, to Urząd Miasta - zgodnie z obowiązującymi przepisami - będzie zobowiązany automatycznie wydać decyzję o wycince.

Urząd Miasta w Chorzowie zawsze łączy zgodę na wycinkę z nakazem nasadzeń zastępczych. To oznacza, że właściciel terenu jest zobowiązany do zasadzenia nowych drzew na tej samej działce.

Działka, o której mowa, jest terenem prywatnym – została ona sprzedana przez Skarb Państwa w zeszłym roku.  

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Maryla

  To jest chora działalność! Dlaczego te tereny sprzedano parkowe sprzedano? Po co nam jakieś nowe punkty usługowe i jakie? Na terenie Parku Śląskiego jest ich pełno. Po co wycinać tyle drzew, żeby nasadzać nowe? A gdzie je nasadzać, skoro ma ten teren być zabudowany? Pytania same cisną się na usta. Po prostu chamstwo!!! A miasta sprzedało i musi się zgodzić na wycinkę? Ale nie musi się zgodzić na zabudowę. Niech nasz park będzie nadal terenem rekreacyjnym, płucami miasta!!!

 • Artur

  Ludzie zapamietaja - jak "zarzad" miasta da zezwolenie na wycinkę to my w wyborach damy mu "zezwolenie na dymisję", oni powinni działać dla ludzi i w ich interesie, wiec zobaczmy czy to rozumieją

 • Wanda Sułkowska

  Jakie drzewa tam zostaną nasadzone? Pytam o gatunek i gdzie, w którym miejscu nowo zabudowanego terenu? Czy to wszystko w UM przeanalizowano? Odnoszę wrażenie, że w Polsce wyręby i nasadzenia nie są w równowadze. Łażę z Marthą ( [...] lat 10) po osiedlu, pod stopami brukowa kostka, po drzewach wspomnienie, a nikt niczego w zamian nie nasadził. Dla biznesmena drzewo to zawalidroga, przeszkoda, śmieć, a jest potrzebne do życia.

 • Artur

  ale tak w praktyce co mnie interesuje co i ile nasadza - drzewa wycina sie w godzine, a rosna 20 lat

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.