Wiadomości z Chorzowa

Wspólne kontrole środków transportu zbiorowego

  • Dodano: 2021-10-28 06:15, aktualizacja: 2021-10-28 06:24

Aktualne obostrzenia w dalszym ciągu zobowiązują nas do zakrywania ust i nosa m.in. w środkach komunikacji miejskiej. Niestety wciąż zdarzają się osoby, które zapominają o tym, że epidemia Covid-19 nadal trwa. Dlatego w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców miasta policjanci z chorzowskiej drogówki wraz z przedstawicielami służb sanitarnych prowadzą kontrolę środków transportu zbiorowego.

Wszystko po to, aby zweryfikować czy podróżujący przestrzegają przepisów

Epidemia koronawirusa nadal trwa, a liczba zachorowań na COVID-19 niestety znowu rośnie. Aby powstrzymać zakażenia wirusem, w dalszym ciągu obowiązują restrykcje związane z wprowadzonym stanem epidemii. Maseczki są konieczne w przestrzeniach zamkniętych między innymi w sklepach, autobusach czy tramwajach oraz w miejscach, gdzie panuje ścisk i nie ma możliwości zachowania bezpiecznego odstępu od innych osób. Zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych jest obowiązkowe w całym kraju.

W celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się wirusa chorzowscy policjanci nieustannie realizują zadania mające na celu ograniczenie zachorowalności. Wczoraj miejscowa drogówka prowadziła kolejne już kontrole środków transportu publicznego. Towarzyszyli im inspektorzy z Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej. Wszystko po to, aby zweryfikować czy podróżujący pamiętają o używaniu maseczek, zachowywaniu dystansu społecznego oraz czy w środkach komunikacji zbiorowej znajduje się odpowiednia ilość osób. Niestety coraz częściej pojawiają się osoby, które nie noszę maseczek w ogóle. Tam, gdzie to możliwe policjanci pouczają i tłumaczą istotę oraz cel wprowadzonych obostrzeń. Jednak wciąż zdarzają się takie osoby, które w rażący sposób lekceważą przepisy. Wobec nich wyciągane są konsekwencje.

Mundurowi zapowiadają, że w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców akcja będzie kontynuowana. Działania skierowane są głównie do tych podróżujących, którzy nie pamiętają, że nadal obowiązują obostrzenia sanitarne. Policjanci i pracownicy Inspektoratu Sanitarnego w dalszym ciągu będą prowadzić wzmożone kontrole pod kątem stosowania się do zaleceń w zakresie przestrzegania zasad stosowania ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Pamiętajmy, że zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od naszej odpowiedzialnej postawy. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek!

Więcej na temat aktualnych obostrzeń można znaleźć na stronie www.gov.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również