Wiadomości z Chorzowa

Wszystkich Świętych - sprawdź jak zmieni się organizacja ruchu w Chorzowie

  • Dodano: 2019-10-29 08:15, aktualizacja: 2019-10-29 08:29

Chorzowscy policjanci informują, że w dniu 1 listopada br. wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu w ciągu ulic położonych w sąsiedztwie cmentarzy.

Mundurowi apelują o ostrożną i rozsądną jazdę, dostosowywanie się do oznakowań ograniczających prędkość, zakazujących parkowanie pojazdów czy nakazujących ruch jednokierunkowy.

W dniu 1 listopada 2019 r. (piątek) w godzinach od 6 do 22 w związku z uroczystością Wszystkich Świętych, wprowadzone zostaną następujące zmiany organizacji ruchu w ciągach ulic położonych w sąsiedztwie cmentarzy:
• rejon cmentarza (przy kościele św. Ducha) przy ul. Dąbrowskiego: wprowadzenie zakazu zatrzymywania się na odcinku od skrzyżowania z ul. Omańkowskiej do rejonu węzła drogowego drogi wojewódzkiej nr 902 (Drogowa Trasa Średnicowa),
• rejon cmentarza przy ul. Janasa: wprowadzenie zakazu zatrzymywania się w ciągu ul. Janasa na odcinku od skrzyżowania z ul. Opolską do skrzyżowania z ul. 3-go Maja,
• rejon cmentarza (przy kościele św. Józefa) przy ul. Mariańskiej: wprowadzenie zakazu zatrzymywania się na odcinku od skrzyżowania z ul. św. Wojciecha do skrzyżowania z ul. Janasa.

Zamknięte dla ruchu kołowego zostaną następujące ciągi ulic:
• ul. Drzymały – odcinek od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego do bramy cmentarza,
• ul. Cmentarna – odcinek od skrzyżowania z ul. Hajducką do skrzyżowania z ul. Urbanowicza,
• ul. Kalusa – cały przebieg ulicy.

W ciągu ulicy Kordeckiego w ww. okresie wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruch pojazdów prowadzony z kierunku ulicy Hajduckiej w kierunku ulicy Częstochowskiej.

Kierowcom przypominamy, aby parkowali samochody w miejscach dozwolonych i nie powodowali swoim zachowaniem utrudnień w ruchu. Apelujemy, by wchodząc z samochodów zabrać z sobą dokumenty i nie pozostawiać innych przedmiotów w widocznym miejscu. Przypominamy również o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz przewożenia dzieci w fotelikach lub na specjalnych podkładkach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również