Wiadomości z Chorzowa

Wszystkich Świętych na chorzowskich drogach. Czy to był spokojny weekend?

  • Dodano: 2022-11-03 14:00

Za nami Uroczystość Wszystkich Świętych – Polacy już od piątku odwiedzali cmentarze w celu uczczenia pamięci bliskich zmarłych. Jak co roku, to czas wzmożonej pracy służb mundurowych. Jak wyglądała sytuacja na chorzowskich drogach podczas tego długiego weekendu?

Pracowity weekend?

Policja i Straż Miejska rozpoczęły wzmożone patrole już w piątek, 28 października, kiedy część Polaków odwiedzała groby bliskich. W pobliżu nekropolii już na początku długiego weekendu ruch był wzmożony. Jak informuje mł.asp. Karol Kolaczek, weekend był raczej spokojny, choć nie brakowało zdarzeń drogowych. 

-Przez okres od 28 października do 2 listopada było łącznie 12 zdarzeń drogowych – 11 kolizji i jeden wypadek. Trzech kierowców było w stanie nietrzeźwości, jeden pod wpływem środka odurzającego. Można powiedzieć, że było stosunkowo bezpiecznie – podsumowuje mł. asp. Karol Kolaczek.

Działania policjantów wspomagali uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Chorzowie.

Jeden groźny wypadek i kilku nietrzeźwych

W 11 kolizjach, o których wspomniał mł. asp. Karol Kolaczek, nikt nie ucierpiał. Niestety wczoraj, 2 listopada, doszło do wypadku na ulicy Armii Krajowej. 72-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej potrącił wysiadającego z tramwaju 18-latka z Bytomia. Nastolatek trafił do szpitala z urazem nogi. Kierowcy zostało odebrane prawo jazdy, a o jego dalszych losach zdecyduje sąd.

W ciągu długiego weekendu policjanci odnotowali 209 wykroczeń, z czego 110 dotyczyło przekraczania dopuszczalnej prędkości. Nie obyło się także bez pijanych kierowców – 3 osoby prowadziły pojazd pod wpływem alkoholu. Jeden z pijanych mężczyzn próbował uciec policjantom pieszo – schwytano go, gdy próbował przeskoczyć przez płot na jeden z ogródków działkowych.

Jeden z zatrzymanych kierowców był pod wpływem marihuany – dodatkowo przewoził w pojeździe substancje zabronione. Kolejny z zatrzymanych przez mundurowych mężczyzn kierował pojazdem mimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zarówno prowadzący pojazd pod wpływem alkoholu, bez uprawnień, jak i pod wpływem substancji psychoaktywnych, odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również