Wiadomości z Chorzowa

Wybuch gazu w Chorzowie. Ewakuowano trzynaście osób

 • Dodano: 2022-03-24 18:45

Wczoraj w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Miechowickiej w Chorzowie doszło do wybuchu gazu. W wyniku zdarzenia na szczęście nikomu nic się nie stało.

Wybuch gazu w Chorzowie 

Wczoraj krótko po godzinie 11:30 dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie został powiadomiony o wybuchu, do którego doszło w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Miechowickiej. 

- Natychmiast skierowano tam wszystkie służby. Ewakuowano trzynastu mieszkańców, na szczęście nikomu się nic nie stało. Po zakończeniu działań ratowniczych do pracy wkroczyli śledczy z chorzowskiej komendy. Pod nadzorem prokuratury przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli szereg śladów i dowodów, które teraz będą szczegółowo analizowane w prowadzonym śledztwie, aby ustalić okoliczności i przyczyny tego zdarzenia - czytamy na stronie KMP Chorzów

Cztery mieszkania zostały wyłączone z użytkowania

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że do zdarzenia mogło dojść w wyniku niewłaściwego użytkowania butli z gazem. Do wyjaśnienia został zatrzymany 52-letni mężczyzna, u którego w mieszkaniu doszło do eksplozji. 

Decyzją inspektora budowlanego cztery mieszkania zostały wyłączone z użytkowania z uwagi na uszkodzenie konstrukcji budynku.

Komentarze (4)    dodaj »

 • No

  Uważam że w 21 wieku takie niebezpieczne rudery nie powinny już istnieć

 • Mark_Ch.

  >

 • Mark_Ch.

  - No, niestety - tak naprawdę "nie wszystkie Budynki w PGM" mają, tzw. Gaz sieciowy i Wentylacyjne Kominy i Każdy musi we własnym zakresie przynajmniej stworzyć kratkę wentylacyjną; ale na własne ryzyko Ludzie "przechowują/stosują do gotowania w większości Butle".

 • Witek

  Tak właśnie jest a jak się informuje PGM że jest podejrzenie o nielegalnym stosowaniu butli to to ignoruje dopiero jak dojdzie do tragedii to robio oczy na starym Chorzowie też tak jest dopiero jak dojdzie do tragedii to będo pisać

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również