Wiadomości z Chorzowa

Wydra Peri wróciła na wybieg! Zakończono kolejną modernizację w chorzowskim ZOO

  • Dodano: 2021-07-23 11:00

Wydra europejska o imieniu Peri otrzymała nowy dom, który przeszedł gruntowną modernizację. Wybieg zamknięto wiosną 2021 roku – teraz wydra wróciła i ponownie możemy ją podziwiać!

Wielki powrót wydry

Peri, niespełna dwuletnia samica wydry europejskiej, 21 lipca powróciła na swój dotychczasowy wybieg. Przestrzeń w ostatnich tygodniach była zupełnie wyłączona z użytku ze względu na modernizację, która rozpoczęła się wiosną tego roku. Przez pandemię COVID-19 termin zakończenia prac nieco się przesunął, jednak mimo trudności udało się w pełni zrealizować wcześniej ustaloną wizję.

Peri zamieszkuje chorzowskie ZOO od 2 lat i prawdopodobnie już niedługo doczeka się towarzysza na swoim nowym wybiegu! Ogród Zoologiczny chce sprowadzić samca tego samego gatunku i stworzyć parę hodowlaną!

Szczegóły modernizacji

Przede wszystkim wydra europejska ma teraz znacznie więcej przestrzeni – teren wybiegu został poszerzony o dotychczas w żaden sposób niezagospodarowany trawnik od strony budynku małpiarni. Teraz wybieg ma powierzchnię około 300 m2. Dobudowano nowy fragment ogrodzenia tak, aby nie wyróżniał się na tle dotychczasowej stylistyki. Zmieniono również lokalizację części szyb ekspozycyjnych, z myślą o komforcie zarówno dorosłych, jak i młodszych zwiedzających.

Atrakcje dla wydry

Plan modernizacji obejmował również aranżację wnętrza wybiegu. Wydra ma do dyspozycji nowy basen orz kaskadę, które bardziej przypominają naturalną skałę. Kaskada zyskała również nową instalację zasilającą w wodę. Przebudową został objęty także budynek, w którym wydry mogą ukrywać się przed wzrokiem zwiedzających. Przyjmuje teraz formę drewnianego schronienia z małymi okienkami. Dopełnienie stanowią rośliny charakterystyczne dla terenów, które zamieszkują wydry.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również