Wiadomości z Chorzowa

Wygasa pozwolenie na budowę nowego stadionu Ruchu Chorzów! 

 • Dodano: 2020-01-30 13:00, aktualizacja: 2020-01-30 14:17

W Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2020 – 2024 na budowę nowego stadionu Ruchu Chorzów miasto nie przewidziało żadnych środków, a pozwolenie na jego budowę wygasa już w lutym. W ramach tego pozwolenia miał być modernizowany klubowy budynek, ale prace mają się rozpocząć dopiero w przyszłym roku.

Budowa nowego stadionu Ruchu Chorzów była obiecywana od lat i wielokrotnie przekładana. Ostatecznie w październiku ubiegłego roku prezydent Chorzowa Andrzej Kotala stwierdził, że miasta obecnie nie stać na taką inwestycję.

- Po ostatnich zmianach ustawowych wpływy do budżetu miast będą mniejsze o około 20-25 mln złotych, a dodatkowo musimy znaleźć pieniądze na podwyżki płacy minimalnej i cen energii. Mamy problem z uzyskaniem finansowania na budowę całości obiektu. Nie ma możliwości, żebyśmy w tej sytuacji budowali obiekt tak jak było wcześniej planowane – tłumaczył w październiku prezydent.

Modernizacja budynku klubowego Ruchu Chorzów także się opóźni

Andrzej Kotala podkreślał wtedy, że miasto nie rezygnuje z budowy stadionu, a inwestycja ma ruszyć w ograniczonym zakresie, tak aby nie utracić pozwolenia na budowę, które jest ważne do lutego 2020 r. Mowa była o modernizacji budynku klubowego, ale okazuje się, że na razie nic z tego nie będzie. 

- Aktualizujemy program funkcjonalno-użytkowy budynku klubowego, co jest uzgadniane z aktualnym zarządem Ruchu Chorzów. Kolejnym etapem będą prace projektowe. (...) Budowa budynku klubowego jest na liście inwestycji do realizacji w najbliższym czasie (projekt w 2020, budowa w roku następnym). Jeśli pozwolenie wygaśnie, to będziemy ją prowadzić w ramach nowego pozwolenia – informuje Kamil Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Chorzów. 

Rzecznik dodał, że jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa innego budynku klubowego – zaplecza socjalnego na Kresach, a miasto wspiera Ruch Chorzów m.in. poprzez pieniądze przekazywane na promocję Chorzowa poprzez sport. 

To koniec marzeń o nowym stadionie Ruchu Chorzów?

Dziś można więc uznać, że pozwolenie na budowę nowego stadionu dla czternastokrotnych Mistrzów Polski wygaśnie i chyba tylko najwięksi optymiści liczą, że taka inwestycja ruszy w najbliższych latach.

- Ile jest warte słowo pana Andrzeja Kotali? Nic. Pozwolenie na budowę stadionu straci ważność za kilka dni. Kolejne kłamstwo wyszło na jaw. Dla mieszkańców niezainteresowanych stadionem jest to o tyle istotne, że jeśli ten człowiek kłamie na każdym kroku, to jaką mają pewność że dobrze zarządza miejską kasą? - komentował w mediach społecznościowych Szymon Michałek, były kandydat kibiców na prezesa Ruchu Chorzów.

Projekt nowego stadionu Niebieskich powstał w 2013 roku. 

Komentarze (26)    dodaj »

 • Niebieskie Mysłowice

  Nowy stadion dla Chorzowa

 • Russell Gunn

  Brawo Panie Prezydencie, popieram odwarzne decyzje. Mieszkańcy nie mogą być terroryzowani przez grupę przestępczą zwaną kibice.

 • Niezadowolony

  Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka, bo tych prawdziwych kibiców jest więcej, a przestępców to znikoma garstka.

 • Urzędnik

  Jakoś nie zauważyłem by kiedykolwiek kibic ruchu był taki kulturalny. Zwykle to zapijaczony pysk i darcie mordy na cały regulator. Już się popisaliście wyczynami. Więcej nie będzie!!!!

 • wyborca

  Kotala kłamca!

 • Zdzicho

  Stadionu nie bedz, bo kolesie pana K. nie ogarniają takich inwestycji.

 • Jorguś

  Nie będzie również dlatego, że rząd PIS wycofał się z dofinansowania. Kto jeszcze z kibiców w Chorzowie głosuje na PIS?

 • Mieszkaniec

  Stadionu nie będzie bo nie życzą sobie go mieszkańcy reprezentujący gram przyzwoitości moralnej.

 • ii

  Temu Panu po prostu nie można wierzyć... Umie tylko obiecywać i dużo gadać

 • ???

  Ile razy Kotala obiecywał stadion? Liczył to ktoś?

 • Sat

  1000000000 razy haha buraki

 • Truda

  Kogo obchodzi patologia i patologiczny stadion?? CZEGO NIE ROZUMIESZ?? Czytać w szkole nie uczyli czy do szkoły nie chodziłeś??

 • ???

  Rozumiem, że pewne pytania są niewygodne. Kotala obiecywał budowę stadionu i tylko dlatego, niewielką liczbą głosów, wygrał pierwsze wybory z Koplem. Później wielokrotnie powtarzał tę samą obietnicę. Widać ta "patologia" była Kotali potrzebna tylko przy wyborczej urnie.

 • Urzędnik

  Patologia nie miała prawa głosu, nie ma i nie będzie miała. Czego nie rozumiesz?? Że miejsce choloty jest w rynsztoku?? Chorzów kończy przygodę z kryminalnymi mordami!!

 • Patologia

  O prosze jaki "pan" sie znalazl... gardze takimi jak ty. Nie masz ambicji i zostales marnym urzednikiem, i nazywajac kogos patologia podwyzszasz swoje mniemanie o sobie

 • Radny

  Krzywe bandyckie mordy z malutkim rozumkiem zaczęły piszczeć. Wasze wywody o wielkim klubie chyba funkcjonują jedynie w rynsztoku. Za to jak zniszczyliście miasto Chorzów rozliczymy was bardzo szybko. Nie będzie stadionu. Niedługo nie będzie także was. Hau Hau poszczekajcie sobie. Cholota z chlewu!!!!

 • Si

  KOTALA RAUS

 • Irek

  W innych miastach buduje się stadiony bo jest dobry gospodarz a w Chorzowie Kotala sobie nie radzi.

 • Hbo

  Tak jak katowice tak budują Wszystkich stronach internetowych razem Z prezydentem

 • Marek

  Zebrać podpisy i odwołać Kotalę, inaczej nie będziemy mieli stadionu a Ruch zasługuje na nowy stadion .

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również