Wiadomości z Chorzowa

Wyłudził ponad 330 tys. zł sybwencji oświatowej. Usłyszał 98 zarzutów

  • Dodano: 2019-01-23 06:15, aktualizacja: 2019-01-23 06:27

Pracownik jednej z niepublicznych szkół działającej na terenie województwa śląskiego, usłyszał 98 zarzutów za poświadczenie nieprawdy.

Swoim działaniem naraził chorzowski magistrat na straty w wysokości ponad 330 tys. złotych

Mundurowi z chorzowskiej komendy zajmujący się przestępczością gospodarczą zakończyli śledztwo prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Dotyczyło ono wyłudzeń subwencji, czyli zapomogi dla placówki oświatowej finansowanej z Urzędu Miasta w Chorzowie. Kryminalni w 2015 r. wpadli na trop pracownika jednej ze szkół dla dorosłych, działającej na terenie województwa śląskiego, który poświadczał nieprawdę w dokumentacji. Jak ustalili śledczy, mężczyzna ten przez kilka lat, sporządzając wykazy uczniów, dopisywał tam osoby, które nie uczyły się w tej szkole. Następnie na podstawie tych wykazów otrzymywał subwencję z chorzowskiego magistratu.

Teraz sprawa będzie miała swój finał w sądzie

Mężczyzna usłyszał już 98 zarzutów i, jak twierdzą śledczy, na tym może się nie skończyć, gdyż sprawa ma charakter rozwojowy. Teraz o dalszym losie oszusta zadecyduje sąd. Za  przestępstwo grozi mu nawet 5-letni pobyt w więzieniu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.