Wiadomości z Chorzowa

Za nami „Wieś Tańczy i Śpiewa Przy Robocie” w Górnośląskim Parku Etnograficznym [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2024-05-12 20:30

Dziś w Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny" można było dowiedzieć się nieco więcej o tym, jak dawniej wyglądała praca w polu czy w warsztacie, a także o tym, jakie pieśni towarzyszyły osobom trudniącym się tego typu pracą. Zobaczcie w naszej galerii, jak bawili się uczestnicy wydarzenia „Wieś Tańczy i Śpiewa Przy Robocie”!

Wyjątkowe wydarzenie w chorzowskim skansenie

W niedzielę 12 maja w Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny" w Chorzowie na osoby odwiedzające czekało mnóstwo atrakcji. Wszystko za sprawą wyjątkowego wydarzenia „Wieś Tańczy i Śpiewa Przy Robocie”, w ramach którego uczestnicy mogli między innymi poznać pieśni, jakie dawniej towarzyszyły osobom pracującym podczas pracy w polu czy w warsztacie.

Podczas imprezy odbyły się warsztaty dla uczestników oraz barwny korowód z Dygającą Kapelą, który odwiedził warsztaty rzemieślników. Śpiewający korowód odwiedził m.in. szewca, młynarza, garncarza i kowala. Eksperci podzielili się swoją wiedzą, przeprowadzali pokazy, a uczestnicy mogli spróbować swoich sił w tradycyjnych sposobach wytwarzania przedmiotów.

Impreza organizowana w chorzowskim skansenie cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Ma na celu popularyzację dziedzictwa kultury ludowej poprzez taniec, śpiew i obrzędy. W tym roku organizatorzy postanowili poza edycją wiosenną, zorganizować jeszcze jedno wydarzenie, tym razem jesienne. Dzięki cykliczności imprezy możliwe będzie jeszcze lepsze zobrazowanie uczestnikom, jak bardzo praca na wsi jest złożona i zależna od zmieniających się pór roku.

Warto również wspomnieć, że Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" otrzymało dofinansowanie na organizację dzisiejszego wydarzenia. Skansen został wsparty przez Narodowe Centrum Kultury.


Zobaczcie w naszej galerii, jak bawili się uczestnicy wydarzenia!

Sara SynowiecSara Synowiec
Źródło: Górnośląski Park Etnograficzny, redakcja

Komentarze (1)    dodaj »

  • :)

    Robota paliła się w ryncach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również