Wiadomości z Chorzowa

Zabezpiecz swój rower na zimę

  • Dodano: 2021-10-18 08:15, aktualizacja: 2021-10-13 06:54

Sezon rowerowy powoli dobiega końca. Nasze pojazdy niebawem odstawimy do piwnic, garaży czy komórek. Z policyjnych doświadczeń wynika, że tymi właśnie miejscami najbardziej interesują się złodzieje i włamywacze. Aby zapobiec utracie naszych „dwóch kółek” warto zadbać o właściwe zabezpieczenie roweru i miejsca jego przechowywania.

W każdym przypadku pozostawienia roweru, zwłaszcza nowego lub droższego, właściciel musi mieć świadomość, że nie wszyscy ludzie są uczciwi, a złodziej wykorzysta każde ułatwienie. Warto więc do przechowywania roweru wybierać miejsca dobrze zamknięte, a sam pojazd wyposażyć nawet w kilka dodatkowych zabezpieczeń. Część z dostępnych do tego celu klamer czy linek, wykonana jest niestety z materiałów słabej jakości, które bez problemu daje się pokonać podstawowymi narzędziami. Dlatego przed zakupem odpowiedniego zabezpieczenia warto zasięgnąć rady bardziej doświadczonych znajomych lub opinii fachowca. Nie ma doskonałych form zabezpieczenia, jednak dzięki tym sposobom można ograniczyć i zminimalizować ryzyko kradzieży.

Wielu miłośników rowerów przechowuje swoje pojazdy w piwnicach i przydomowych komórkach. O ile takie pomieszczenie w domku może dawać gwarancję bezpieczeństwa, to w przypadku bloków samo zabezpieczenie wejścia do piwnic pozostawia zazwyczaj wiele do życzenia. Często do tego miejsca ma dostęp wiele osób, nawet niekoniecznie mieszkańców, a drzwi piwnic łatwo otworzyć każdym kluczem. Pomieszczenie, w którym zostawiamy nasz pojazd na dłużej warto wyposażyć w nowe atestowane zamki, a rower dodatkowo przypiąć. Dobrze też często sprawdzać nasze pomieszczenie oraz główne wejście do piwnic. Zasada zamykania i kontrolowania drzwi do piwnic powinna być przestrzegana przez wszystkich lokatorów.

Przypominamy, że gdy dojdzie do kradzieży roweru należy natychmiast zgłosić ten fakt policji. Najlepiej jest posiadać przy sobie dokumenty roweru - kartę gwarancyjną z numerem ramy i opisem pojazdu czy też zdjęcie.

Jeśli jesteś świadkiem kradzieży – reaguj! Nie bądź obojętny! Zawiadamiając o przestępstwie możesz pozostać anonimowy, ale przede wszystkim pamiętaj, że nie reagując – akceptujesz.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również