Wiadomości z Chorzowa

Zabezpieczenie meczu na Cichej. Nie odnotowano poważniejszych incydentów

  • Dodano: 2021-06-18 06:45, aktualizacja: 2021-06-18 06:51

Na stadionie przy ulicy Cichej rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Ruchu Chorzów z Ruchem Radzionków. Po raz pierwszy od października 2019 roku na stadionie pojawili się w zorganizowanej grupie kibice gości.

Imprezę zabezpieczali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie wspierani przez policjantów z innych jednostek.

Podczas wydarzenia nie odnotowano żadnych poważniejszych incydentów

Na trybunach zasiadło ponad tysiąc kibiców drużyny miejscowej, jak i drużyny gości, którzy po raz pierwszy od października 2019 roku mogli wejść na stadion w zorganizowanej grupie. Bezpieczeństwa mieszkańców pilnowali policjanci chorzowskiego garnizonu wpierani przez policjantów katowickiego oddziału prewencji. Mundurowi z prewencji, drogówki oraz kryminalni byli obecni w okolicy sportowego obiektu, oraz na terenie miasta i Parku Śląskiego. Policjanci dbali, aby każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu. Policjanci zwracali baczną uwagę na przestrzeganie prawa przez kibiców, w zakresie zasad stosowania ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii COVID-19.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.